Tomáš Neuwirth prvním certifikovaným Čechem v kategorii fotograf z dronu

30.06.2022

Už nepočítáme, z kolika soutěží si přivezl ocenění jesenický fotograf Tomáš Neuwirth. Není to jeho výlučná disciplína, ale rozhodně ho charakterizuje, protože patřil mezi první v zemi - Tomáš je česká špička focení z ptačí perspektivy - nad hlavami nám lítá s dronem.

A nejen česká špička, čerstvě byl oficiálně označen za špičku evropskou. Získal totiž titul QEP (Qualified European Photographer), což za docela přísných podmínek vydává Federace evropských profesionálních fotografů z Bruselu. Podle Tomášových slov to nebylo úplně snadné: "Musel jsem předložit portfolio 12 tematicky jednotných fotografií, které posuzovala pětičlenná porota. Sestavil jsem ho ze snímků Jesenicka, jak jinak. A nazval jsem ho 'The Jeseníky mountains region from a bird's eye view'. Pro získání titulu byla nutná nadpoloviční většina hlasů, tedy minimálně tři hlasy.". Tomášovi dalo svůj hlas všech pět porotců, a tak se zařadil mezi třicítku českých fotografů, kteří tenhle titul za 23 let existence federace dostali. Navíc je prvním českým dronistou vůbec, v celé Evropě pak teprve třetím.

Jelikož má Tomáš Neuwirth vlastně takové fotografické ISO :-) prorokujeme mu další nárůst prestižních zakázek. Budeme doufat, že jako místní zástupce kreativní scény mu na Jesenicko zůstane čas, a že bude i nadále častým terčem jeho objektivu, umí to skvěle.

Foto (zdroj): Richard Horák

Made in Jesenicko © 2024 positivJE. Všechna práva vyhrazena.