Student SPŠ Jeseník Honza Lukáš ukazuje, jak žhavit kariéru

22.09.2021

Ony jako profesní úspěchy nepřichází jen tak, většinou se pro ně musí něco udělat. Vypozorovali byste to asi u všech velkých podnikatelů, vědců, umělců, sportovců... Čím dříve si člověk tuhle věc osvojí, tím dříve může svoji kariéru k těm úspěchům směrovat.

Velmi hezky se to pozoruje u jesenického studenta stavařiny Honzu Lukáše, který právě načal čtvrťák, pomalu rozmýšlí, co dál. Má to otevřené - může to být navazující studium na vysoké škole, ale stejně tak dobře to může být práce projektanta, co ho začne živit.

On to tak nemyslel, ale svým způsobem si před pár dny nechal validovat svoji startující profesní dráhu, když se přihlásil do celorepublikové soutěže Středoškolák roku. Jelikož hlavním kritériem bylo množství mimoškolních aktivit studenta, měl Honza svoji A4ku docela popsanou. Motivace byla jasná - poznat další zajímavé vrstevníky, protože někteří už i podnikají, to je vždycky cenná inspirace.

Jan Lukáš se snaží i v samotné škole - zapojil se do VR projektu na likvidaci azbestu (mluvil o tom i v televizi), moderoval online den otevřených dveří eMka, je ve školní pracovní skupině v soutěži Dotkni se vesmíru, a taky je dobrovolný hasič u jednotky v Jeseníku a třeba je vicemistr Evropy z roku 2019 v raftingu. Sedí v druhém člunu úspěšného týmu Raft Team Jeseník H2O. A čerstvě je úspěšným účastníkem soutěže Středoškolák roku 2021.

Víte, zaměstnavatelé už netrvají u absolventů na vysvědčení, větší význam přisuzují tomu, co kandidát dělal po škole během studia. Tak si to hlídejte :-)

Foto (zdroj): archiv Jan Lukáš

Made in Jesenicko © 2024 positivJE. Všechna práva vyhrazena.