Šestnáctiletá dvojčata ze Supíkovic vstupují ve Slavii Praha do velkého fotbalu

12.03.2022

Milionové Rosario dalo světu jednoho Messiho, stotisícové Funchal dalo světu jednoho Ronalda, sedmisethlavé Supíkovice daly světu 3 ligové Slavisty. Supíkovice jsou po přepočtu na obyvatele patrně nejfotbalovější obcí na světě :-)

To, co se odehrálo ve čtvrtek večer na stadionu fotbalové Slavie, bylo tak rychlé, že na to nedokázali zareagovat ani rodiče hlavních aktérů. Fotbalové Jesenicko to ví, odmítači kulatého nesmyslu mohou hltat následující řádky.

Šestnáctiletá dvojčata Adam a Miloš Pudilovi, odchovanci Tatranu Supíkovice, nastoupili v dresu úřadujícího mistra ČR k zápasu dospělácké kategorie Kontinentální ligy proti rakouskému Linci. Už to, že dva bráchové v jednom týmu, na téhle úrovní, k tomu takhle mladí, a pro nás k tomu 'ze Supik', to je prostě pecka. A jsou v jednom klubu s klukem, který se narodil o pár domů dál. Na vesnici (i té z kopce/do kopce, jako Supíkovice jsou) je všechno 'o dům dál'. Ostatně Petr Ševčík oba kluky dovedl poprvé do kabiny A-týmu. V šestnácti letech zkrátka máte právo být z toho dospěláckého světa trochu paf, což ale na trávníku rozhodně nešlo poznat. První poločas hrál Adam, druhý poločas ho nahradil Miloš, fotbaloví novináři mají rázem o čem psát.

Co že ti rodiče prošvihli? Snaží se jezdit na všechny důležité zápasy svých synů, třeba na derby pražských S (Sparta vs. Slavia) kategorie devatenáctiletých, kde oba kluci skórovali. Jenomže jejich nominace na čtvrteční utkání přišla tři hodiny před výkopem, a to přejezd ze Supíkovic nezorganizujete.

Povídali jsme si o tomhle pozoruhodném sportovním úspěchu s tátou Milošem starším, bylo jasné, že je na kluky hrdý, ale pořád nad tím vším visela pokora, ke které je kromě nonstop kopání do míče po celé dětství vedl. Adam s Milošem čelí obrovské příležitosti, udělat díru do fotbalového světa, ale mají před sebou hromadu práce, mimo jiné i studium sportovního managementu na střední škole. Většinu vyučování logicky chybí, ale snaží se učit.

Jo a svému čtvrtečnímu milníku ve fotbalové kariéře říkají 'začátek snu'. OK, tak nás štípněte, až budou válet v repre a nějakém top evropském klubu k tomu.

Dá se předpokládat, že každý supíkovický fotbalový žáček fandi Slávii, protože má docela dobrou naději, že v ní jednoho dne skončí ;-)

Foto (zdroj): SK Slavia Praha, archiv Pudilovi

Made in Jesenicko © 2024 positivJE. Všechna práva vyhrazena.