Šerák od Holby je nejlepší česká jedenáctka

26.09.2021

Už od roku 1984 se v Hanušovicích vaří pivo pojmenované po jednom z vrcholů Jeseníků - Šerák. Doby, kdy tohle pivo bylo prakticky ve všech zdejších hospodách je pryč, dávno musí hanušovický pivovar soutěžit s českou i světovou konkurencí, a ono to vždycky přispívá k růstu kvality.

Že se v Hanušovicích daří vařit kvalitní pivo, hodně často potvrzují úspěchy v různých pivních soutěžích a přehlídkách. Jednou z nejprestižnějších je klání pořádané Českým svazem pivovarů a sladoven ve spolupráci s Výzkumným ústavem pivovarským a sladařským. Přihlášená piva jsou degustována odbornou porotou naslepo, takže výsledek je zatraceně objektivní.

Pozor(!), v kategorii jedenáctek letos slaví hanušovický pivovar první místo za svoji vlajkovou loď Šerák, v němž se zrcadlí celé Jeseníky. Kromě vítězství Šeráku v kategorii jedenáctek bylo oceněno třetím místem v kategorii 'světlý ležák' další pivo hanušovického pivovaru - Holba Premium.

To už není náhoda, tohle ryzí pivo z hor sbírá medaile v odborných i laických soutěžích, možná by na Jesenicku mohlo být na více pípách, nemyslíte?

Foto (zdroj): Pivovar Holba

Made in Jesenicko © 2024 positivJE. Všechna práva vyhrazena.