Radim Sršeň reprezentoval na půdě OSN i Jesenicko

17.05.2022

Jako chápeme, že velká politika je pro mnoho z vás zapovězené téma, na druhou stranu neříkejte, že jste se nikdy nepohádali třeba o našem prezidentovi, který si tak libuje v rozdělování společnosti?

My tu ale máme jedno téma z velké politiky, která může mít na Jesenicko větší dopad než kdejaké rozhodnutí Hradu :-) Už jsme na positivJE mnohokrát psali, že náš region má ve vysokých patrech politiky své zástupce. Jedním z nejvlivnějších je Radim Sršeň, starosta Dolních Studének na Šumpersku, ale především náměstek na Ministerstvu pro místní rozvoj (MMR). Z této pozice se může přičiňovat o to, že Jesenicko bude vidět a slyšet na těch správných místech. Kromě toho je Radim Sršeň velkým příznivcem Evropské unie a neúnavně u nás v regionu propaguje benefity plynoucí z našeho členství.

Na začátku května se absolvent mezinárodních vztahů dočkal jednoho z kariérních vrcholů, když měl tu čest vystoupit u řečnického pultu na půdě slovutné OSN. V New Yorku mluvil coby zástupce Česka o cestovním ruchu a jeho restartu po covidu. Jako znalec zdejších poměrů dobře ví, na co klást důraz, ostatně k tomu řekl: "V OSN jsem mluvil o programu Prázdniny na venkově, který rozjela naše agentura CzechTourism. Propaguje turistiku do venkovských oblastí, přispívá zde k tvorbě pracovních míst, zachování místních tradic a zároveň podporuje udržitelný přístup k životnímu prostředí.". To může být budoucnost turismu.

Velký patriot a neutuchající bojovník za Jesenicko a Šumpersko si z New Yorku odvezl nové kontakty, načerpal inspiraci a získal cenné zkušenosti, jež může v křesle náměstka využít ve prospěch našeho regionu i ve prospěch České republiky.

Foto (zdroj): Facebook Radima Sršně

Made in Jesenicko © 2024 positivJE. Všechna práva vyhrazena.