Představujeme platformu #zachranmeturismus na Jesenicku

18.05.2020

Možná už trochu nudíme s tématem koronavir, jenže dnes tu máme pro všechny subjekty podnikající v cestovním ruchu opravdu zajímavou zprávu. Pozorně číst by teď měli majitelé hotelů a penzionů, restauratéři, cestovní kanceláře a turističtí průvodci, sportoviště i organizátoři festivalů, kasteláni hradů a zámků, provozovatelé atrakcí a zážitků...
Nepodceňujeme stát, ani CzechTourism, ale v případě restartu ekonomiky jaksi více spoléháme na podnikatele, že minimálně ti nejlepší si svoje přežití prostě odmakají. Zakladatelé společnosti OutdoorTrip Tomáš Bračík a Zdeněk Blažek stojí za novou platformou #zachraňmeturismus, která podle nás není dalším generátorem voucherů na budoucí spotřebu, ale má o dost větší ambici. Chce spojovat firmy z cestovního ruchu, aby si tyto vzájemně pomohly. Tzn. každý, kdo se registruje popíše, jakou pomoc potřebuje, a taky jakou pomoc nabízí. Platforma se pak pokusí tuto nabídku a poptávku propojit. Ano, občas to dohromady svede i konkurenty, ale zdá se, že rány, jež turismus schytal, se snadněji zacelí díky spolupráci a partnerství. Představa zakladatelů je, že na Jesenicku spojí třeba ubytovací zařízení s restaurací a s nějakým zážitkem a tento balíček budou prodávat zejména českým turistům.
Jedna věc nám je na této aktivitě sympatická, od počátku o sobě transparentně říká, že tohle je komerční projekt, který chce zapojeným subjektům vydělat peníze. Žádné řečičky o pomoci a solidaritě, všechno se to děje, aby se v byznyse cestovního ruchu protočilo co nejvíce peněz. Tohle je fér strategie.
Komu z hráčů v turismu v okrese Jeseník tohle dává smysl, dejte o sobě platformě vědět vyplněním kontaktního formuláře zde, můžete leda získat. 

Made in Jesenicko © 2024 positivJE. Všechna práva vyhrazena.