positivJE MOTIVATOR #15 s Vojtou Malým

09.06.2021

Covid nám na víc než rok zarazil pořádání fyzických akcí, včetně oblíbeného positivJE MOTIVATORU, s nímž na místní střední školy vodíme úspěšné jesenické rodáky a rodačky. Už jsme to nevydrželi a museli jsme narychlo před koncem školního roku svolat inspirativní přednášku alespoň na dvě střední školy - Střední průmyslovou školu a Gymnázium Jeseník.

O víkendu byl ve svém rodném Jeseníku Vojta Malý (na positivJE jsme o něm psali 23.5.2021), tak jsme ho v pondělí vytáhli mezi studenty, aby jim pověděl svůj příběh. A on nám prozradil, jak zábavná to byla cesta z jesenického gymplu přes České vysoké učení technické až po vlastní firmu na letecké výpočty Wingit Work, kterou před pár lety spoluzaložil. Na pět desítek studentů slyšelo, že žádná škola není dost těžká, pokud je to váš vysněný obor. Tak to bylo s jeho letectvím, asi brutální matematika a fyzika, ale ho to bavilo, při učení nikdy netrpěl. Trochu mezi řádky jsme četli, že studiu není nutné dávat 120 %, pokud vedle něj děláte něco zábavnějšího typu stáž, projekt, brigáda, cestování... nebo stavíte studentský klub v jehož rámci třeba propojujete univerzitu s firmami, jak to dělal Vojta na ČVUT.

Patnáctý motivátor v řadě potvrdil, jak chytří lidé umí předávat své zkušenosti, aby to nebylo moc poučovací, ale neslo se to v módu, jaký mladí lidé preferují. Žádné kudrlinky, rovnou k věci a koncentrovaně ;-)

Kdo chcete inspiraci nebo máte doma dítě, co má před sebou výběr školy, můžete s Vojtou strávit na positivJE TV něco kolem 40 minut.

Super, že Vojtěch Malý plánuje do pár let návrat do Jeseníku, to bude posila!

Made in Jesenicko © 2024 positivJE. Všechna práva vyhrazena.