Podnikatelé Jesenicka se doví, jak si udržet konkurenceschopnost

18.11.2022

Jesenicko, podobně jako celé Česko, stojí na prahu nevyhnutelné transformace, která pomůže firmám přenést se do nové ekonomické reality. V ní uspěje ten, kdo se nejlíp vypořádá s klesající demografickou křivkou a nastupující digitalizací téměř ve všech sektorech dávajících lidem na Jesenicku práci.

Náš region je založen hodně průmyslově, silně je zastoupeno stavebnictví, obchod a služby a samozřejmě cestovní ruchu. Podnikajícím subjektům se mění trhy, mění se výrobní prostředky a mění se i očekávání jejich potenciálních zaměstnanců. Není dost dobře možné tohle zvládnout bez promyšlených změn, panel Inovativní byznys na ně bude hledat recepty.

Do Jeseníku ve středu 23.11. přijedou hlavní ekonom České spořitelny a platformy Index prosperity ČR David Navrátil, ze šumperské inovativní firmy SHM její ředitel Petr Mrkos, manažer Inovačního centra Olomouckého kraje Tomáš Dostál a odborník na geografii průmyslu Zdeněk Szczyrba z Univerzity Palackého.

Všichni jsou natěšeni na společnou diskusi se zástupci místního podnikatelského sektoru, chtějí s ním sdílet své vlastní zkušenosti a pohledy, chtějí svou troškou přispět k růstu regionálního HDP.

V rámci panelu se nevyhneme ani intenzivnímu problému s drahými energiemi, koncepci společnosti Fenix Group představí její expert na obnovitelné zdroje energie Petr Bubík.

Zástupkyně CzechInvestu Pavlína Slepičková odprezentuje služby této státní agentury směrem k malým a středním podnikům, Martin Ohlídal z Inovačního centra Olomouckého kraje vás seznámí s aktivitami určenými stejně tak malým a středním firmám.

Posledním bodem panelu Inovativní byznys bude představení dotačních výzev, které půjde na vše výše zmíněné využít. Však ať se Evropa podílí na ekonomické prosperitě Jesenicka ;-)

Vstupenky pořád jsou, nakupujte na GoOut.  

Foto (zdroj): Unsplash

Made in Jesenicko © 2024 positivJE. Všechna práva vyhrazena.