Penzion Fajn TAJM a hotel Villa Regenhart v prestižním katalogu Amazing Places

01.09.2023

S koncem prázdnin se sice změní režim letní sezóny, cestovní ruch na Jesenicku se ale ani náhodou nezastaví. Možná sem začne jezdit trochu jiná sorta lidí. Taková ta hledající kouzelná místa, kvalitní služby, nádherné prostředí, tradici, styl, dobrý design i výborné jídlo. Taková, která si ubytování vybírá na portále Amazing Places. Za ním stojí cestovatelští nadšenci mapující ta nejkrásnější ubytování po celém Česku.

Mezi aktuálně 415 míst, jež Amazing Places doporučují, se dostala i dvě z Jesenicka. Dere se nám sice na jazyk otázka, proč jen dvě, ale necháváme to koňovi. Pojďme si představit úspěšné zástupce regionu.

Architektonickou perlou Jeseníku je bez přehánění neobarokní Villa Regenhart. Byla postavena na úpatí Zlatého Chlumu v roce 1899 jako sídlo manželů Regenhartových. V roce 2016 si vila prošla rozsáhlou a citlivou rekonstrukcí, po níž se otevřela veřejnosti jako wellness & spa hotel. Od té doby se nádherným interiérem a vysokým standardem služeb drží na špici v kategorii komfortního ubytování ve městě. Čtyřhvězdičkový hotel je k dispozici i místním. Ti se do něj naučili kromě poledního menu chodit třeba kvůli snídaním, úžasnému wellness anebo vyhlášeným swingovým večerům.

Druhým zástupcem v prestižním online katalogu je malý penzion Fajn TAJM, který najdete v Černé Vodě. Úplně stejně, jako v první případě, i tady se jedná o historickou budovu. První obyvatel byl v tomto domě evidován dokonce už v roce 1860. Cílem majitelů před zahájením oprav bylo zachování a opětovné využití starých materiálů, aby vynikla jednoduchost venkovské architektury a všudypřítomný otisk historie. Kromě úžasného prostředí s vytuněným interiérem a blízkostí Rychlebských stezek, láká Fajn TAJM na snídaně z lokálních surovin a nádherné wellness.

Napadají nás další kouzelná místa, jež by si zasloužila pozornost Amazing Places, tak uvidíme někdy příště…

Foto (zdroj): Villa Regenhart a Fajn TAJM

Made in Jesenicko © 2024 positivJE. Všechna práva vyhrazena.