Pavel Kostorek vybojoval stříbro na Mistrovství Evropy, za týden míří na Světový pohár

23.10.2022

Uznání zaslouží každý amatérský sportovec, který investuje do trénování a závodění podobnou porci času, jako sportovec profesionální. Do očí bijící to může být hlavně u individuálních sportů. Vezmeme-li si takovou kulturistiku, dokonalé synonymu individuálního sportu, kde oproti každému kilogramu svalů stojí tisíce kil nazvedaných činek. Jaký je rozdíl mezi profíkem a hobíkem?

Tak třeba Pavel Kostorek - hobby kulturista - vstává ve 4.30, aby si před pracovní šichtou odmakal první trénink, protože druhý ho čeká odpoledne. Aktuálně už 12. týden drží dost brutální dietu a 5. týden odvodňuje organismus, protože právě prochází vrcholem závodní sezóny.

Včera večer stál na pódiu Mistrovství Evropy federace NABBA, kde získal úžasnou stříbrnou medaili. Člověk není každý den druhý v Evropě, takže si Pavel po závodě dopřál pořádnou večeři, hned v neděli se ale vrací do Mikulovic k tréninku a dietě. Ladí na své osobní maximum - Světový pohár federace WFF, na který jede do Německa (29.10.).

Abychom dovysvětlili délku té diety... Pavlovi se totiž sešlo pět závodů za sebou (vč. ME a SP), na dosavadních čtyřech jeho svaly zářily.

Nejprve na začátku října obsadil druhé místo na Mistrovství Polska WFF a třetí místo tamtéž u NABBA. O týden později vybojoval cenné stříbro na Mistrovství ČR federace NABBA. Stejná asociace pořádala včerejší Evropu.

Posíláme Pavlovi do Mikulovic lajk a držíme palce na svěťáku. Dosavadní výsledky vzbuzují naději na zajímavé umístění.

Made in Jesenicko © 2024 positivJE. Všechna práva vyhrazena.