
Nová Jeseníčačka Veronika Bláhová říká: Jesenicko je plné zajímavých lidí

Zkusila si život na pohádkovém Novém Zélandu, zkusila si život ve vysněné Kanadě, zkusila si fajn život na Slovensku, nakonec dala přednost životu v Jeseníku, který do té doby měla rodačka z Plumlova navnímaný přes lyže, kolo a túry, když sem v dětství a mládí jezdila na hory.
positivJE FESTIVAL rád představuje zajímavé lidi navázané na Jesenicko. Veronika Bláhová je v navazování se tak trochu pořád na startu, nicméně po 9 měsících je tady docela rozkoukaná, a po té době ani o milimetr nezměnila svůj názor na to, že Jeseník je adresou jejího života.
Na pódiu Kina Pohoda, když popisovala svůj sportovně-cestovatelský život, párkrát zmínila, jak se v různých etapách zkoušela sebe samé ptát, jestli právě dělá to, co ji vnitřně naplňuje. Musela se ošklivě vybourat na kole, aby si začala všímat toho, nežije-li život až příliš podle představ jejího okolí. Žijeme jen jednou, a ne tak dlouho, abychom se měli trápit tím, co na naše chování říkají lidé kolem nás, jako by Veronika chtěla osvobodit naši mysl.
Dobré říct, že po příchodu do Jeseníku v červnu loňského roku se jí povedlo hodně rychle najít práci - od září učí na Střední průmyslové škole Jeseník, kde má na starosti tělocvik a matematiku. No eMku na přednášce vysekla velkou poklonu. A protože už ve školství trochu působila, neberme její slova jako zdvořilostní frázi.
Kdo máte chuť poslechnout si zajímavou životní jízdu Veroniky Bláhové, která aktuálně parkuje v Jeseníku, pusťte si záznam jejího vystoupení na positivJE FESTIVALU 2021.


Javornická Klára Ketnerová oživuje kraj Rychlebských hor

Na hotelovce se rodí nová baristická hvězda Klára Olšanová

Emil Vodák se na gymplu stará o tělocvik a dobrou náladu

Lukáš Iliadis provozuje ve Zlatých Horách vyhlášené bistro
