Nová adresa Jeseník: Z právníka na hoteliéra předělaný Jakub Zakrzecki

13.08.2021

Dobrým důvodem pro migraci na Jesenicko mohou být zdejší firmy, typicky když obsazují střední a vyšší managementy. V domovském regionu se jim občas nedostává lidí s potřebnou kvalifikací, kombinace dobré práce a dobrého místa pro život může s lákáním udělat divy.

Víme to od některých významných zaměstnavatelů, známe to třeba z M.B.A. Finance, kam před lety na pozici právníka nastoupil Jakub Zakrzecki, Opavák vystudovaný na olomoucké Univerzitě Palackého. Když ten se v roce 2008 přesouval do Jeseníku, mohla za to zajímavá pracovní pozice, a taky úžasné hory, kterých se od té doby ne a ne nabažit.

Jelikož za sebou měl už i pražskou epizodu, na Jeseníku ho nejvíce zaujal klid a lidé. Klid je tu pověstný a lidé jsou tu taky dobří. Kupa šikovných, mnoho podnikavých, dost kreativních lidí. Lidi jsou tu dle něj víc v klidu... Negativem přesunu z Olomouce do Jeseníku bylo utlumení některých starých přátelství.

Každého po přistěhování sem k nám do hor překvapilo něco jiného, jeho na úvod počasí :-) Teď s tím problém nemá, pro Jesenicko víc, než pro jiná místa platí, že není špatného počasí, je jen špatného oblečení. K tomu zdejším vzkazuje, že není špatného Jesenicka, je jen špatného vnímání Jesenicka. Sympaticky přímočaré.

Ne, že by Kuba byl extra zapojený ve veřejném životě nebo předsedal spolku za lepší Jeseník, svůj čas dost úzkostlivě dělí mezi rodinu, sebe (hlavně hory) a práci. Je majitelem a provozovatelem Penzionu restaurace Bobrovník, s nímž se snaží promlouvat do místního turistického ruchu víc, než jen ubytováním a restaurací. Z toho pramení i jeho určitý apel, aby tenhle kraj pracoval na věcech, které sem přilákají další lidi, jako se to v minulosti přihodilo třeba jemu. Tím míří hlavně na politiky, úředníky a na podnikatele.

Jesenicko považuje za 'normální svět', pojďme, kdo můžeme, pracovat na tom, aby tak tomu bylo i nadále.

Made in Jesenicko © 2024 positivJE. Všechna práva vyhrazena.