Nová adresa Jeseník: Petra Šošolíková z Tasmánie do Jesu

05.10.2021

Slýcháme, že na Jesenicko se stěhují hlavně "senioři z Brna", což se snažíme ředit informacemi o tom, že náš region je čas od času novou životní štací i pro mladou krev přinášející onen kýžený kyslík.

Takovým vydařeným osvěžením je Petra Šošolíková, která se do Jeseníku přistěhovala sotva před nějakými 17 měsíci, od té doby se na plné pecky realizuje na manažerském postu v kosmetickém Naturfyt - Bio. Ač pochází od Zlína, fakticky se k nám přesunula z Tasmánie, protože to byla její poslední adresa. Právě důvod jejího příchodu - práce, považujeme za tak trochu průlomový, může to signalizovat posun na straně zdejších zaměstnavatelů, že už jsou schopni přilákat kvalitní lidi zpoza kopce. Potřebujeme tady více odborníků, specialistů a všelijakých machrů, abychom mohli na jejich know-how a zkušenostech růst. Nejen v byznysovém sektoru.

Petra Šošolíková je v Naturfytu pověřena vedením obchodního týmu, takže má slušný mandát posouvat jesenickou kosmetiku na nové trhy. A má i solidní zkušenosti ze svých předchozích pracovních štací, takže ochotně tlumočíme její příjemné překvapení z úrovně vyspělosti některých místních firem. Však o nich často čtete na positivJE ;-)

Bohužel stále stejná písnička, dojde-li řeč na největší neduhy Jesenicka, i z jejích úst je to ve všech pádech skloňovaná malá nabídka nájemního bydlení. Od Petry zvyklé cestovat po Austrálii pouze se spacákem to jaksi bolí o to víc. Ale cítíme, že zainteresovaní lidé tohle vědí, a tak bude přibývat pozemků a developerských projektů, a že v horizontu pár let zaregistrujeme pořádné zlepšení na trhu s byty. Byla by škoda ztrácet lidi z tohoto důvodu.

Dobře, teď tady Petru máme, protože si našla zajímavou práci a po všem co procestovala, umí ocenit zdejší přírodu, ale my tu potřebujeme tyhle "expaty" mít chycené na háčku více návnadami.  

Made in Jesenicko © 2024 positivJE. Všechna práva vyhrazena.