Nová adresa Zlaté Hory: Hanákovi, co chtěli jižní Moravu, ale mají Zlaté Hory

15.08.2021

Tohle nepočká, rubrika 'Nová adresa Jeseník' bude mít oproti redakčnímu plánu tento týden dva příběhy. Zlatohorští patrioti prominou, název seriálu neopomíjí jejich město, ale pracuje s geografickým okresem Jeseník :-)

Brněnští manželé Tomáš Josef a Alena Marie Hanákovi původně plánovali stěhování někam na jižní Moravu, ale řízením osudu se objevili ve Zlatých Horách, kde jim učaroval dům postavený v roce 1753 s vcelku pestrou historií, a taky rozkvetlou zahradou. Není to málo na opuštění rodného kraje? Své tak sehrála krása zdejší přírody.

Stěhování fajn, ale co tu dělat? Právě tím manželé Hanákovi dávají trochu na frak zde zažitým nářkům, že na Jesenicku není práce a hle, tu práci si jde najít, tu práci si jde vymyslet. Alespoň tedy Hanákovi si ji vymysleli. Od loňského podzimu pečou ten nejlepší 100% žitný kváskový chléb na okrese. Ten už dokonce nese certifikát Jeseníky - originální produkt. Aby to bylo stylové, ve svém domě objevili starou pec, kterou se chystají zprovoznit.

Celé to jejich podnikání se jmenuje Řemeslná minipekárna Hanákovi a my si upřímně myslíme, že nezůstane jenom u tohoto "domácího pečení", prodeje z okna a rozvozů. Na malou pekárnu pestrý sortiment dává tušit budoucí potenciál. Od úterý do pátku si od Hanákových můžete koupit žitný, grahamový, kmínový či dýňový chléb, kaiserky, bagety, raženky, ale i koblihy či koláče.

Trochu Zlatým Horám tuhle poctivou pekárnu závidíme, ale všichni máme možnost si u nich objednat.

Foto (zdroj): Řemeslná minipekárna Hanákovi

Made in Jesenicko © 2024 positivJE. Všechna práva vyhrazena.