Nová adresa Jeseník: Cyklistika a sport vůbec, jdou pod rukama Rosti Brokeše nahoru

09.09.2021

Kdepak, kdo se na Jesenicko přistěhuje, ten sem nepřichází přežívat, ten sem jde žít, tvořit a budovat. Profit pro region nesporný, má smysl se snažit sem lákat lidi žijící ve zbytku republiky. My máme co nabídnout jim, oni mají co nabídnout nám.

Podívejme se třeba na Rosťu Brokeše, šestým rokem zde žijícího mladého muže, který se i přes svůj věk zapsal na Jesenicku víc, než mnozí z nás zvládnou za dvojnásobný čas. A to sem rodák z Olšan u Šumperka přišel v roce 2015 prakticky hned po střední škole. Paradoxně ve věku, kdy většina jeho vrstevníků nechává ceduli Jeseník za svými zády. Však mu to zprvu trošku vadilo.

Jako absolventovi sportovního gymnázia ve Vrbně pod Pradědem, mimochodem na kole mu to šlo velmi dobře (na silnici a v cyklokrosu objížděl závody v České republice, na Slovensku, v Maďarsku, Rumunsku, ve Švýcarsku...), se v Jeseníku odehrály dvě pro něj příznivé události.

Za prvé se na jesenickém gymnáziu otevřela sportovní třída, kde zaujal post trenéra a za druhé město Jeseník usoudilo, že rozvoj sportu zasluhuje větší pozornost úřadu, a tak vytvořilo pozici referenta sportu, na něhož Rosťa vyhrál výběrové řízení.

S vyhrnutými rukávy se každý den pouští do akce - snaží se sjednotit všechny nebo většinu sportovních klubů a kroužků, aby společnými silami přivedli ke sportu ještě více dětí a dostali do sportu více peněz.

On sám navíc stojí za rozjezdem dnes velmi úspěšného cyklistického klubu Force team Jeseník, který jako magnet přitahuje pozornost velkého počtu dětí. Holt, horská kola tu máme v krvi. Rosťa a jeho trenérský tým rozšiřují sportovní záběr na další dvě disciplíny - silnici a cyklokros. Zřejmě otázkou času, kdy odsud vzejde nějaký šampion, dobře se rýsuje Filip Řeha.

Kromě obligátního vzduchu, klidu, hor a super silnic - co má taky cyklista říct :-) mu dělá radost nadšení a ochota lidí v jeho okolí.

Navrhuje, že pokud povedeme děti a mladé lidi k lásce k Jesenicku přes sport, tím spíše tady zůstanou nebo se o to dříve vrátí.

Made in Jesenicko © 2024 positivJE. Všechna práva vyhrazena.