Nová adresa Bělá pod Pradědem: Ondřej Petr je dalším programátorem, který zdrhl z Brna

08.09.2023

Ondřej vyměnil město za přírodu, protože jeho práce takové stěhování připouští. Lehkou pikantérií je snad to, že do Brna odcházel z Orlové. Té Orlové, která v různých žebříčcích kvality života okupuje podobně jako Jeseník spíše spodní příčky. Však k tomu Ondra poznamenal: "Kamarádi z Orlové se mi smáli, že jsem odešel z jedné pr…., abych se přestěhoval do druhé.". No, kámoši mají smysl pro humor, to jo, ale čtenáři positivJE Jesenicko za zadní část těla spíše nepovažují, viďte? Jako bonus tady máme i Ondrovu partnerku, a i ona má v rodném listě místo narození Orlová.

Když absolvent elektrotechniky studoval ostravskou Vysokou školu báňskou, obor Řídící a informační systémy, vyzkoušel si pár zajímavých brigád. V Americe dělal plavčíka, v Česku pošťáka, na škole vedl kroužek robotiky a programování.

Po vysoké nastoupil jako softwarový inženýr do žďárské firmy ICE Industrial Services dodávající zejména jednoúčelové stroje. Ve firmě si vybudoval natolik stabilní pozici, že pracovní vztah mohl překlopit tzv. na volnou nohu. Podílí se na vývoji strojů pro světovou špičku pro zpracování krmiv a pokročilých materiálů. Na vlastní pěst jezdil instalovat mašiny například do Kanady, Finska, Švýcarska, Německa… To mu následně umožnilo sbalit sebe a přítelkyni a přesunout se na Jesenicko. Nedaleko Jeseníku, se jim docela náhodou podařilo sehnat k pronájmu polovinu rodinného domu. Tady by si šlo postesknout nad zdejším nemovitostním trhem, na který se ne a ne dostat neobývané či málo obývané nemovitosti, o které by mohl být zájem právě mezi lidmi typu 'ajťák z města chce na venkov'.
Dobrovolnický zdravotník Českého červeného kříže a dobrovolník neziskovky ADRA na počkání uvedl tři věci, které ho po přistěhování příjemně překvapily. "To je jednoduché. Zachovalá příroda, městský coworking v pasáži Slovan a skvělý Čajbar Pangea.", vysypal z rukávu Ondra.

Naše povídání se obligátně stočilo na plány do budoucna. To si vzal mladý programátor pár vteřin na rozmyšlenou, aby neprozradil příliš. Protože jde o stále ještě teprve zamýšlený podnikatelský záměr, neloudili jsme příliš a spíše jsme mu doporučili registrovat se na podnikatelský akcelerátor, který s Inovačním centrum Olomouckého kraje spouštíme 3. října. Účastníky čeká 8 super záživných workshopů, během nichž své podnikatelské záměry vybrousí od A do Z.

Končíme věštbou, že Ondra při svých budoucích návštěvách rodné Orlové bude moci svým kamarádům opakovat, jak dobře se tehdy v Brně rozhodnul.

Made in Jesenicko © 2024 positivJE. Všechna práva vyhrazena.