Natálie Stoupalová myslí na rodný Javorník i ve vypjatých zápasech Mistrovství Evropy

21.06.2023

Šestnáctka nejlepších ženských basketbalových týmů Evropy si to právě rozdává na kontinentálním mistrovství. Pořadatelsky se o něj dělí Izrael a Slovinsko. K radosti českých fanoušků bezedných košů turnajem pokračuje i náš mladý tým, k radosti Jesenicka je jeho důležitou součástí odchovankyně javornické basketbalové školy Natálie Stoupalová.

Letošní držitelka ceny 'krajánek roku' při vyhlašování sportovců okresu Jeseník a jinak hráčka prvoligových Žabin Brno, je ve svých 24 letech důležitou věží (185 cm) reprezentace na postu pivotky. V dosavadních čtyřech zápasech odehrála 94 minut, připsala si 12 doskoků a přispěla 32 body. Při ubojované výhře nad Itálií jich naházela 9, výprask od Belgie neodvrátilo ani jejích 7 bodů, důležitý úspěch nad domácím Izraelem osladila šesti body a senzační postup do play off přes Řecko vylepšila rovnou deseti body. A příznačně po deseti letech české basketbalistky okusí atmosféru čtvrtfinále EuroBasketu.

Natálčino snažení přímo v místě dění sleduje i její největší fanoušek - táta David. Ten se kromě podpory dcery stará o slušnou propagaci Javorníku :-) K šanci na postup do semifinále přes Maďarsko domů vzkazuje: "Holky se rvou jako pravé lvice, přijeďte fandit do Ljubljaně jako já, nebo aspoň zapněte telku.". Hráčka sama taky Jesenicko burcuje: "Maďarky jsou možná papírově nejhratelnější soupeř, ale bude to oříšek. Na to, jak máme mladý tým, jsme dosáhli úspěchu a ve čtvrtek do toho dáme všechno.".

Fandit Natálii Stoupalové a jejím spoluhráčkám můžete ve čtvrtek od 12:15 hod. na obrazovce ČT Sport.

Foto (zdroj): David Stoupal

Made in Jesenicko © 2024 positivJE. Všechna práva vyhrazena.