MAS Jesenicko zajistila regionu za 10 let existence 120 milionů korun

08.12.2022

Už mockrát jsme říkali, že na spoustu věcí není Jesenicko samo. Takový rozvoj venkova - věc dost důležitá - má svého spojence v Místní akční skupině Vincenze Priessnitze, kterou můžete znát pod názvem MAS Jesenicko. Jde o obecně prospěšnou společnost přispívající k rozvoji regionu. Typickým klientem MASky jsou obce, školy, spolky, zemědělci, živnostníci a malé a střední podniky. Po celé zemi je obdobných místních akčních skupin 170.

Jesenická MAS slaví 10. výročí od svého založení, což je vhodný okamžik pro malé ohlédnutí se za odvedenou prací. Za významné asistence MAS Jesenicko do našeho okresu přiteklo 120 milionů peněz, hlavně tedy z evropských dotačních výzev. Tyhle peníze posloužily na víc než 200 projektů, o které se podělilo 19 obcí, 22 spolků, 26 zemědělců a 55 podnikatelů.

Byly v tom kilometry naučných stezek, kilometry chodníků, třeba 5 aut pro hasiče..., ale asi to nejvíc, co profinancovanými projekty vzniklo, je 33 nových pracovních míst.

Jestliže statistiky neukazují Jesenicko v žebříčcích čerpání dotací na předních příčkách, pak MAS Jesenicka přispívá k tomu, abychom z těchto porovnání nevypadli ;-)

Doporučujeme všem malým a středním, zajímejte se o dotační výzvy u MASky, doporučujeme středním a velkým, nechte si prověřit své velké projekty u Grant Help, se kterými na Jesenicku spolupracujeme.

MASce ke kulatinám gratulujeme a přejeme co nejúspěšnější naplňování strategie komunitně vedeného místního rozvoje Jesenicka v období 2022-27.

Foto (zdroj): MAS Jesenicko

Made in Jesenicko © 2024 positivJE. Všechna práva vyhrazena.