Lukáš Němčík zajišťuje COOPu obchodnické Oscary

04.04.2023

Ačkoli se dnes obchodníci dostávají do veřejných diskusí ponejvíc v souvislosti se zdražováním potravin, v normálních časech na sebe upozorňují akčními letáky a tu a tam technologickými novinkami.

Nečekali bychom, že k nejaktivnějším maloobchodníkům na poli inovací patří Skupina COOP. A významnou roli v tom hraje rodák z Jeseníku Lukáš Němčík. Ten je v COOPu zodpovědný za marketing a právě inovace. Lukáš do těchto témat hodně šlape. Otevírání stoprocentně samoobslužných prodejen, do kterých se na nákup dostanete 24 hodin denně, 7 dnů v týdnu, souvisí s tím, že jejich malé družstevní prodejny jsou často jediným obchůdkem s potravinami na venkově.

Za tento koncept automatizované prodejny si COOP odnesl ocenění Obchodník roku 2022, a to v kategorii "Inovace - Sázka na změnu". Cenu během konference Retail Summit převzal osobně Lukáš Němčík. Bezpochyby je to jedno z nejprestižnějších vyznamenání, jaké si za svoji práci může odnést. Skupina COOP za sebou pod jeho dohledem nechává všechny nadnárodní obchodní řetězce, to je dobrá vizitka.

Po Jesenicku je rozprostřeno 26 prodejen Jednoty Zábřeh COOP, tak si budeme přát, že k technologické modernizaci kamenných provozoven začne docházet i tady. V rámci základní venkovské infrastruktury tady potřebujeme malé prodejny udržet, inovace s tím mohou pomoci.

Foto (zdroj): Blue Events a Obchodník roku 2022

Made in Jesenicko © 2024 positivJE. Všechna práva vyhrazena.