Lucie Ditmarová připravuje na zlatou neděli charitativní běh pro Tomáška

29.11.2021

Až u vás doma bude vrcholit nakupování a balení vánočních dárků, nazuje jesenická běžkyně Lucie Ditmarová běžecké boty a vydá se na dost šílený závod. Ten závod nebude s časomírou, ten závod bude spíše s vlastní psychikou. Vyrazí na padesátikilometrovou štaci, to v jejím podání není nic extrémního, jenže ona tu padesátku absolvuje na dvousetmetrovém ovále!

To není normální, řeknete si. Jenže Lucčin závod má jeden zásadní motiv, proč jí bude stát za to se na zlatou neděli mučit a motat si hlavu 250 kolečky. Tímhle charitativním během chce vybrat peníze pro desetiletého Tomáše, jehož život nezačal dobře a ani dnes není úplně za vodou. Narodil se s komplikovaným rozštěpem horního patra a již kvůli tomu prodělal dvě operace, na třetí se chystá. K tomu se svými dvěma sestřičkami žije u babičky s dědou, kteří je vychovávají.

Lucka by ráda spolu s vámi Tomovi a celé jeho rodině udělala aspoň trošku hezčí Vánoce. Zřídila kvůli tomu transparentní účet a než v neděli 19. prosince vyběhne, můžete jí pomoci sbírku udělat co nejúspěšnější, aby se její nový kamarád Tom mohl dát zdravotně do kupy a co nejdříve se mohl zapojit do normálního života se svými vrstevníky.

Mimochodem k tomu mu už teď pomáhá běh, nově je jeho parťačkou Lucie Ditmarová, tak je oba podpořte, pošlete libovolnou částku na 2502074359/2010. Děkujeme.

A prosíme sdílejte tohle dobro.

Made in Jesenicko © 2024 positivJE. Všechna práva vyhrazena.