kreativJE: Nezaměnitelný rychlebský rukopis Kateřiny Preisové

15.09.2021

I laik pozná Josefa Ladu, Adolfa Borna, Radka Pilaře, i laik z Jesenicka pozná Kateřinu Preisovou, žulovskou výtvarnici, co umí tak bezkonkurenčně přiblížit (nejen) dětským očím atmosféru krásných a tajemných Rychlebských hor.

My jsme si pro sebe Kateřinu objevili právě přes (prozatím) třídílnou sérii Pohádek a pověstí z Rychlebských hor od Karla Jedonka. Roztomilé ztvárnění Venušánků ... :-) Ty knížky by měly být povinnou četbou každého dětského patriota.

Koneckonců Rychleby prochází jako červená nit celou autorčinou tvorbou, ať jde o pohlednice, mapy, kalendáře, knižní ilustrace, omalovánky, bloky apod. Kateřina Preisová dokonce umí svoje výtvarné kousky dostat i na ručně šité kabelky, batohy anebo peněženky. Ty se často stávají skvělým suvenýrem návštěvníků Jesenicka.

Není to podmínka, ale rozpoznatelnost rukopisu malíře či kreslíře se hodí například pro budování vlastní značky. Všechny ty Kateřininy zakázky pro obce i soukromé firmy to potvrzují. A jestli s positivJE chceme po sobotním křtu katalogu DESIGN kreativJE na něco tlačit, pak je to propagace těch, jejichž šikovnost je může živit.

Foto (zdroj): Bára Vávrová

Made in Jesenicko © 2024 positivJE. Všechna práva vyhrazena.