Kreativci Jesenicka měli sraz s marketérem Pavlem Sedláčkem

26.10.2022

V Inovačním centru Olomouckého kraje jsme si dali za úkol více pomáhat podnikatelům v kreativních oborech. Takovým těm švadlenkám, truhlářům, grafikům, šperkařkám ..., kteří mají perfektně zvládnuté řemeslo, jen jim třeba chybí určité specifické znalosti či dovednosti. Od toho jsme inovační centrum.

Na včerejšek jsme do Jeseníku pozvali Pavla Sedláčka, zakladatele marketingové agentury Esmedia a zakladatele olomouckého StartupKlubu. Člověk dostatečně kvalifikovaný na to, aby účastníkům prvního marketingového workshopu pro kreativce z Jesenicka předal nějaké zkušenosti.

A pro ty do Centra společných aktivit dorazili Zuzka Hanulíková z MAPUiTO (výroba školních pomůcek), Lucie Hochlová šijící v Papilio Clothing, Martin Pekár a Šimon Šimík, kteří začínají s výrobou nábytku, plus Šimon má ještě Manopu, dále fotografka Bára Vávrová a Tereza Hanulíková, co vyrábí visačky a etikety (značka JeseTer).

Menší skupince se dostalo potřebné péče, mluvilo se o nejčastějších chybách startupů, analýze trhu, marketingovém mixu apod. Podle souhlasného pokyvování všem přítomným kreativcům došlo, že marketing je regulérní disciplína, a i tuhle věc je dobré svěřit profíkům, pokud podnikatel nemá čas nastudovávat, co je to SEO, PPC, 4P a 4C. Bez nich je budování značky více tipovačkou než strategickou věcí.

Makáme v positivJE i s ICOKem na budování kreativní komunity, nejpřirozenější to cílové skupině zamýšleného městského inovačního hubu.

Made in Jesenicko © 2024 positivJE. Všechna práva vyhrazena.