Katka Goodbody studentům popsala, jak se v Londýně stala spolumajitelkou tří mateřských školek

12.12.2023

Když vyrůstáte na geograficky malém území, jakým je například Jesenicko, nějak vás to formuje. Třeba v podnikání to ve vás aktivuje jakési neviditelné vnitřní měřítko bránící vám přemýšlet o svém byznysu odvážněji. Možná dokonce globálněji. Říká se tomu skleněný strop a není to žádná šokující "diagnóza", souvisí to prostě s velikostí místa, na kterém žijete.

Tenhle pomyslný skleněný strop před lety vysklila jesenická rodačka Kateřina Goodbody, která do Velké Británie, kde dneska žije a podniká, odcházela s příjmením Jochcová. Po absolvování již zaniklé soukromé oděvní školy jí natolik znepokojilo, že neovládá anglický jazyk, až se k překvapení rodičů vydala do Londýna dělat chůvu. Po dvou letech v roli au-pair se musela vrátit kvůli propadnutí víz, jenže v Anglii tehdy zůstal jistý pan Goodbody ;-)

Všechno se to odehrálo před vstupem Česka do EU, takže to bylo složitější, ovšem sled událostí jí dostal s novými vízy na dalších 6 měsíců zpět do města s červenými double-deckery. A protože se Johnovi povedlo udělat z paní Jochcové paní Goodbody, odpadla starost s návratem do ČR, ovšem vyvstala starost o obživu. Katka se zná a ví, že když přijde zajímavá myšlenka, musí rychle konat, než jí druhé já začne zasypávat racionálními argumenty proti. Tak se ve školce, kam vodila děti, jež hlídala, zeptala ředitelky, jestli nehledají asistentku. A oni hledali a vzali ji. Tak se později jedné provozovatelky soukromé školky podobně "na drzo" zeptala, jestli ji nechce prodat školku. A ona nejdříve že ne, ale za měsíc že jo. Nakonec to nedopadlo, respektive dopadla jiná školka. A pak ještě jedna. A ještě další.

Kdo jste to nestihli spočítat, tomu pomůžeme – Katka Goodbody provozuje v Londýně tři soukromé mateřské školky. Dvě už jako plnohodnotné pořizovala, třetí vznikla nedávnou transformací "hlídacího servisu" v tenisovém klubu na regulérní MŠ.

Kateřina se v říjnu krátce objevila v rodném městě, a tak jsme jí hned vzali jako positivJE MOTIVATORku na hotelovku s obchodkou, kde svůj zajímavý příběh povyprávěla studentkám a studentům. Pozoruhodné je, že jí trvalo deset let od chvíle, kdy vyřkla přání mít vlastní školku, než si jí ve skutečnosti otevřela. A ten skleněný strop rozbila hned třikrát. Posluchačům ve škole kladla na srce, že dnešní svět je jiný, pokud jde o plnění snů. Je jedno, na jakém jste místě a co máte vystudováno, důležité je pouze to, jak moc něčeho chcete dosáhnout a jakou porci trpělivosti tomu dáte. To všechno se samozřejmě dělá o to snadněji, čím víc makáte na něčem, co vás baví, dalo by se shrnout její motto.

Katka je 20 něco roků po střední škole a za tu dobu s výjimkou asi jen dvou let se každý rok něco učí, někde studuje, v něčem se zdokonaluje… Aby v profesním i osobním životě, kam vedle tří školek patří i Mr. Goodbody a dvě děti, byla spokojená.

Když si pustíte záznam z její přednášky na Hotelové škole V.Priessnitze a obchodní akademii Jeseník, tak tam tohle všechno uslyšíte.

Made in Jesenicko © 2024 positivJE. Všechna práva vyhrazena.
Vytvořeno službou Webnode Cookies