Ještě jeden vánoční tip - komiks Filipa Raifa Sudetenlove

19.12.2023

Výtvarník Filip Raif nám zatím dává příležitost jej představit Jesenicku jen jeho dílem. I když, "jen jeho dílem" – za kreativce mluví nejvíc právě práce a té podařené za sebou má Filip už hodně. A před Vánocemi přidává další.

Po Jaromírovi 99 další uznávaný 'komiksář' reprezentující Jesenicko, na němž v roce 1938 startuje děj jeho komiksu Sudetenland. Z letopočtu a názvu knihy je nad slunce jasnější, o čem Filipova knížka je. S námětem mu pomáhala i jedna ze zakladatelek festivalu V Centru/Im Zentrum Serafine Lindemann a patriot Radek Motzke.

"Když německá dívka Hedvika potká chlapce ze smíšené česko-německé rodiny, vypadá to na slibný románek. Jenže se píše rok 1938 a válka je na spadnutí. Československé pohraničí - Sudety - připomíná sud prachu, který může každou chvíli odpálit napjaté národnostní vztahy. Komiksová love story zachycuje dramatické osudy mladých milenců na pozadí temných časů naší nedávné minulosti.". Nemyslíte, že tenhle příběh inspirovaný skutečnými událostmi musíte mít?

Pokud nejste zaťatými fanoušky marvelovského stylu, pak u Sudetenlove oceníte perfektní výtvarnou práci autora i svižně vyprávěný děj beze slov, což je pro komiks vždycky výzva. Výzva, kterou Filip Raif zase zvládl.

Made in Jesenicko © 2024 positivJE. Všechna práva vyhrazena.