Jeseník nově nabízí služby pro lidi s Alzheimerem

20.05.2021

Region stárne a čeká ho spousta práce, aby dobře pokryl budoucí potřeby starých lidí. Zapadá do nich i dotažení rekonstrukce v Centru sociálních služeb, kde v podkrovním patře vznikl Domov se zvláštním režimem, v němž najde místo až 12 lidí trpících duševními onemocněními typu Alzheimer či stařecká demence.

Útulné pokoje klientům centra zajistí důstojné životní prostředí s potřebnou individualizovanou péčí. Je to další kvalitativní posun sociálních služeb v Jeseníku.

Připravme se na to, že s prodlužujícím se věkem dožití bude potřeba obdobných zařízení narůstat. Anebo to pojďme otáčet, moderní medicína neřeší tolik další prodlužování věku, jako spíše zkvalitnění onoho 'podzimu života', což tedy není jen o léčení nemocí, jako o prevenci a jejich předcházení. Dost zásadně by se tak muselo změnit naše nahlížení na péči o vlastní tělo. A je to šance pro region, který bude mít vždycky "jen" okresní nemocnici s omezenou zdravotní péčí.

Dovolíme si připomenout, že okres Jeseník byl vybrán jako pilotní právě pro zavádění nejnovějších trendů integrované zdravotní péče stojící na digitalizaci a technologiích, viz náš článek z 1.4.2021. To je příležitost.

Foto (zdroj): Unsplash

Made in Jesenicko © 2024 positivJE. Všechna práva vyhrazena.
Vytvořeno službou Webnode Cookies