Jesenický Filip Donee v Brně vykopává svůj nápojový startup

05.02.2021

To, že se z vás stane závodní kulturista, hned na první akci vybojujete světové stříbro, a pak soutěžení necháte, vůbec nic neříká o tom, jste-li soutěživý člověk. Důkaz?

Jeseníčák Filip Donee jím je. Psali jsme o něm 9. června 2019, kdy v naturální kulturistice tělesně postižených bral na MS v Aténách 2. místo, od té doby se u něj cosi změnilo a dneska vás s tím 'cosi' seznámíme.

On je už pár let fanouškem přírodních doplňků stravy. Jde to do doby, kdy kvůli kulturistice zhubl 23 kilo. Tehdy poprvé ochutnal zdravý nápoj yerba maté. Jako nekafař z toho byl úplně vedle. Ta energie, to povzbuzení, ta neúnavnost...

Kdo maté (cesmína paraguayská) znáte, pak víte, že jeho příprava je tak trochu proces, není to o zalití instantního nápoje. To Filipovi už zcela propadlému maté komplikovalo život, on chtěl svoji dávku přírodního "energeťáku" i na cestách, na nichž jako obchodní zástupce byl de facto od pondělí do pátku.

Po několika týdnech se dokopal k nákupu surovin a začal půlroční proces pokusů a testování, jak by si maté mohl namíchat ráno doma a mít ho po celý den k dispozici. Možná teď namítnete, že jako no a co, že někdo chce vozit bandasku s přírodním povzbuzujícím nápojem. Ale Filip to hnal výš, on ten svůj vývoj nápoje překlopil v podnikání. Právě takhle se umí urodit velké podnikatelské příběhy, od nějaké osobní vášně až k prvním tržbám. Pokud můžeme hodnotit Filipův drink po té řekněme marketingové stránce, nám se to velmi zamlouvá. Na těžký trh povzbuzujících nápojů vstupuje Yeahrba - 100% přírodní nápoj, co vás nakopne jako káva, dodá zdravotní benefity jako čaj a přinese potěšení jako čokoláda, když volně parafrázujeme reklamní slogan. Energetický účinek je deklarován na přibližně 6 hodin, to už se toho dá dost stihnout.

Moc rádi si čteme o těch procesech rodícího se byznysu a úplně si představujeme, co Filip myslí slovy "Celý proces v současné době dělám sám, jsem jednatel, vařič, balič, uklízeč, obchoďák v jedné osobě. Pracuji v průměru 16 hodin denně, ale jsem naplněn a spokojen, jako nikdy předtím!". Jen pro vaši představu, do projektu už nasypal čtvrt milionu a jsou to hlavně peníze rodiny a přátel. Jo jo, když něčemu věříte...

Yeahrba je k dostání v pěti příchutích zatím jen na Filipově e-shopu, ale třeba se někdo z místních obchůdků se zdravou výživou chytne a brněnskou Yehrbu zařadí do nabídky. Dojde tak k aspoň symbolickému návratu jesenického rodáka z Brna. On vzkazuje, že každou lahev jeho maté, kterou vezmeme do ruky, měl on v těch svých několikrát :-)

Tak co říkáte, je Filip soutěživý? ;-)

Yeahseník, pojďme mu zafandit.

#yeahrba #yeahsenik #prirodninapoj #prirodnidrink #energydrink #mate #yerbamate #jesenik #brno #startup

Made in Jesenicko © 2024 positivJE. Všechna práva vyhrazena.