Jesenicko v Národní sportovní agentuře

10.08.2021

Když chcete hrát nejvyšší ligu, musíte se bavit s velkými hráči, dal by se volně parafrázovat úkol pro lokální politiky, aby nezůstali jen lokálními. A ono to jde, ne že ne.

Na konci července se náš senátor Mirek Adámek postaral o zorganizování schůzky mezi šéfem Národní sportovní agentury (NSA) Filipem Neusserem a jesenickou delegací tvořenou starostkou Jeseníku Zdeňkou Blišťanovou, starostou České Vsi Petrem Mudrou a šéfem českoveského bazénu Romanem Michálkem.

Dá se dovodit, že hlavním tématem byla podpora rekonstrukce zdejšího krytého koupaliště ze strany státu - zde zastoupeném NSA. Česká Ves po opravě bazénu jde dost vytrvale, v Praze se mluvilo o dotačních možnostech, protože se tu bavíme o poměrně vysoké investici v řádech desítek milionů. To se musí zapojit evropské, státní a krajské peníze.

Ale řeč byla i o dalších sportovních projektech. Jesenicko se profiluje jako sportu zaslíbený okres, tohle image je potřeba neustále povzbuzovat. Starostka Jeseníku si ověřila, že sportovní agentura bude primárně podporovat právě ta sportoviště mající potenciál sloužit více disciplínám, což se hodí pro připravované multifunkční hřiště za eMkem, což se může hodit do plánů s arénou individuálních sportů v jesenické Zóně Za Podjezdem.

My můžeme všem starostům slíbit, že velké hráče dovezeme 25. listopadu do Jeseníku, všechny vás zveme na positivJE FESTIVAL, v panelech Smart region, Moderní vzdělávání a Inovativní byznys budou diskutovat špičkoví odborníci.

Foto (zdroj): senátor Mirek Adámek

Made in Jesenicko © 2024 positivJE. Všechna práva vyhrazena.