ČTVRTEK 25. LISTOPADU 2021  l  9.00 AŽ 00.00 HOD.  l  KINO POHODA  l  JESENÍK

positivJE FESTIVAL 2021

3 PANELY: Smart region | Inovativní byznys | Moderní vzdělávání 
6 INSPIRATIVNÍCH PŘEDNÁŠEK: Bláhová | Květoň | Ambrozy | Kvita | ? | ?
FILM | AFTER PARTY: dj Mike Solar

REZERVUJ SI ČTVRTEK 25. LISTOPADU!

A opět je to tady, třetí ročník nejpozitivnějšího dne zažije Jesení na positivJE FESTIVALU 2021. Zdá se, že se po roční pauze opět potkáme v sále Kina Pohoda, kde nás čeká nabytý program, který nás utvrdí v tom, že Jesenicko má na to, být jedním z nejlukrativnějších míst pro život.

Platforma positivJE ve spolupráci s Městem JeseníkMKZ Jeseník Inovačním centrem Olomouckého kraje pořádá ve čtvrtek 25. listopadu positivJE FESTIVAL 2021, kvůli němuž do Jeseníku přijede několik zajímavých lidí.
Formát zůstává stejný, jako vloni, nejprve budeme ve třech panelech diskutovat o tom, co má region dělat pro to, aby šel stále kupředu a nahoru. Debaty Smart region, Inovativní byznys a Moderní vzdělávání doprovodí expo zóna s prezentacemi partnerů festivalu. Podvečerní program bude inspirací a zábavou, o to se postará 6 zajímavých lidí s vazbou na Jesenicko. Výživný den uzavře afterparty s dýdžejem a promítáním filmu.
 

Chceš-li se seznámit s těmi nejlepšími, rezervuj si čtvrtek 25. 11., bude to stát za to!PROGRAM positivJE FESTIVAL 202109:00-11:30 SMART REGION - panelová diskuse, dotazy

09:00 - 10:30
DISKUSNÍ PANEL na téma SMART REGION
Diskuse čtyř odborníků na téma chytrého a udržitelného rozvoje Jesenicka. Panelisté reagují i na vaše dotazy týkající se problematiky 'smart' okresu Jeseník.

10:30 - 11.30
NETWORKING u kávy
Odborníci v neformální debatě s návštěvníky diskusního panelu Smart region. Prostor pro starosty, radní, zastupitele...

Filip HRŮZA
ředitel
Institut veřejné správy

Viktor KVĚTOŇ
vědec - regionální rozvoj
Univerzita Karlova, Ministerstvo pro místní rozvoj

Milan KAZDA
starosta
obec Kněžice

Jan ŠKOLNÍK
podnikatel, filantrop
Agentura pro rozvoj Broumovska11:30-14:30 INOVATIVNÍ BYZNYS - panelová diskuse, dotazy

11:30 - 13:00
DISKUSNÍ PANEL na téma INOVATIVNÍ BYZNYS
Diskuse čtyř odborníků na téma inovace zdejšího podnikatelského sektoru. Panelisté reagují i na vaše dotazy týkající se problematiky transformace podniků i drobných živnostníků na Jesenicku.

13:00 - 13.30
Bonus PREZENTACE PARTNERŮ
Inovační centrum Olomouckého kraje s platformami Platinn a Našlápnu.TO, agentura CzechInvest a další partneři positivJE FESTIVALU návštěvníkům představují své služby a nabízí možnost individuálních rozhovorů.

13:30 - 14.30
NETWORKING u kávy
Odborníci v neformální debatě s návštěvníky diskusního panelu Inovativní byznys. Prostor pro živnostníky, podnikatele, zakladatele, top manažery, vedoucí pracovníky... 

Jiří HLAVENKA
podnikatel, investor
Kiwi.com, UlovDomov...

Jana POLÁŠEK FILOVÁ
manažerka inovací a průmyslu 4.0
Škoda Auto, ČVUT Praha,
Národní centrum průmyslu 4.0

Tomáš DOSTÁL
inovační manažer
Inovační centrum Olomouckého kraje14:30-17:00 MODERNÍ VZDĚLÁVÁNÍ - panelová diskuse, dotazy

14:30 - 16:00
DISKUSNÍ PANEL na téma MODERNÍ VZDĚLÁVÁNÍ
Diskuse pěti odborníků na téma změn, před kterými stojí školství na Jesenicku, chce-li vychovávat perspektivní jedince. Panelisté reagují i na vaše dotazy týkající se inovativních a alternativních forem vzdělávání.

16:00 - 17.00
NETWORKING u kávy
Odborníci v neformální debatě s návštěvníky diskusního panelu Moderní vzdělávání. Prostor pro ředitele a pedagogické pracovníky ze základních a středních škol, pro lidi ze vzdělávacího sektoru... 

Bob KARTOUS
ředitel
Pražský inovační institut

Petr VÍTEK
founder, člen představenstva
Impact Hub, Nadace České spořitelny

Tomáš JÍZDNÝ
zakladatel
Education.cz

František TICHÝ
ředitel
Gymnázium Přírodní škola Praha 7

Martin PIETRASZEK
ředitel
Expediční střední SCIOškola17:00-19:30 PŘÍBĚHŮ Z JESENICKA - přednášky


Veronika BLÁHOVÁ - podle positivJE aktuálně největší Jeseníčačka ve městě, přitom tu žije sotva pár měsíců. Vystudovaná učitelka, ale hlavně velká sporťačka (mj. bývalá reprezentantka ČR v silniční cyklistice a cyklokrosu) denně běhá nebo jezdí na kole. Do Jeseník se přistěhovala po x letech odžitých na Novém Zélandu a v Kanadě, svoje životní zkušenosti teď předává v tělocviku a matematice studentům SPŠ Jeseník.


Viktor KVĚTOŇ 
- pochází z Mikulovic, ale aktuálně buduje vědeckou kariéru na Univerzitě Karlově, kde se dost věnuje regionálnímu rozvoji. Proto se svým rodným Jesenickem zabývá i teď, třeba když na Ministerstvu pro místní rozvoj radí, jak může Praha Jeseníku pomoci. Pro nás je Viktor pěkným příkladem toho, že chytří lidé nerostou na stromech, ale tady na Jesenicku a on vám možná dá recept, jak ho napodobit.


Mirek AMBROZY
- jeden z nejpodnikatelštějších příběhů Jesenicka. Třeba ne ve finančním vyjádření, ale v naplnění definice slova podnikatel. Rodilý Jeseníčák Mirek Ambrozy si na pár let odskočil do Plzně, ale od roku 2011 buduje své náramkové impérium Wristbanditos. Jeho pásky dostáváte na mnoha festivalech, když se konají nebo je najdete na slevněném zboží v Lidlu. 


Roman KVITA 
- je Vidnavák, ale kvůli své práci žije v Praze. Vystudovaný produktový designér se zapsal návrhem skleněné kolekce Sphere, jejíž prodeje se počítají na miliony kusů a bral za ni i Red Dot. Vedle toho má své projekty, jako třeba designové urny a náhrobky Urnyy nebo navrhuje solitérní kusy dřevěného nábytku pod značkou NARKi furniture. Jak trnitá je cesta kreativního designéra, se od Romana dovíte na positivJE FESTIVALU.20:00-22:00 FILM - inspirativní biograf

20:00-00:00 AFTERPARTY - diskotéka


Mike SOLAR 
- dýdžej a hudební producent pohybující se na klubové scéně od roku 2004. Na svém kontě má hraní na spoustě míst po České republice, stál za mixážním pultem na Slovensku, v Polsku i Velké Británii.
Jeho srdce bije pro Jeseník, a proto zahraje na festivalové afterparty.GENERÁLNÍ PARTNER


HLAVNÍ PARTNEŘI


PARTNEŘI