Jesenicko v Evropě 3: Informační a komunikační technologie

02.08.2023

Ano, nedostatek je příležitost, ale musí se dávat pozor, aby to nehraničilo s promarněnou šancí, jako se to v třetím pokračování tématu 'Jesenicko v EU' jeví. Podle očekávání, leč k našemu zklamání, je dosavadní čerpání evropských peněz na projekty v oblasti informačních a komunikačních technologií směrem na Jesenicko poměrně vlažné. Přitom tenhle typ investic slouží ke kvalitativnímu přibližování se Česka vyspělejšímu Západu.

Možná vás překvapí, že největší IT projekt na Jesenicku, spolufinancovaný Evropskou unií, zrealizovalo město Jeseník. Šlo v něm o vybudování povinné elektronické spisové služby, jíž město kromě vlastního úřadu poskytuje i ostatním samosprávám měst a obcí Jesenicka. Rozšíření informačních nástrojů města směrem k obcím byl z Bruselu podpořen částkou 4,8 milionů korun.

Dalšími IT investicemi bylo už jen vybudování známých kontaktních míst, tzv. CzechPOINTŮ, v téměř všech obcích. Mají to Bernartice, Bělá pod Pradědem, Bílá Voda, Černá Voda, Česká Ves, Hradec-Nová Ves, Javorník, Jeseník, Kobylá nad Vidnávkou, Lipová-lázně, Mikulovice, Ostružná, Písečná, Skorošice, Stará Červená Voda, Supíkovice, Uhelná, Velká Kraš, Velké Kunětice, Vidnava, Vlčice, Zlaté Hory a Žulová.

To je v čistokrevném ICT v okrese Jeseník bohužel všechno. K dalšímu typu technologických investic se dostaneme v některém z příštích dílů seriálu, až zavítáme do podnikového sektoru.

Všem připomínáme, že na dotace máme dobré parťáky Grant Help. Stačí říct a my vás s nimi propojíme.

Foto (zdroj): Unsplash
Data (zdroj): DotaceEU.cz

Made in Jesenicko © 2024 positivJE. Všechna práva vyhrazena.