Jeseničák Marek Schromm odletěl na olympiádu v roli trenéra ukrajinských sjezdařů

31.01.2022

Pro Jesenicko je zakladatelem a hlavou sympatické rodinné firmy Birki, která se uchází o přízeň na trhu globálních výrobců holí a dnes z Jeseníku dodává běžkařské, sjezdové, nordic walkingové a turistické hůlky do několika zemí Evropy.

V lyžařském světě je ale Marek Schromm odborníkem na přípravu alpských lyžařů. Po svých angažmá u české reprezentace, se jesenický patriot dočkal nabídky od ukrajinského olympijského výboru. Lákavé ne pro finanční kontrakt, nýbrž pro cíl, se kterým dva svěřence v modrožlutých kombinézách převzal. Ta výzva, a Marek na výzvy funguje, zněla - dostat na zimní olympiádu v čínském Pekingu ukrajinské alpské lyžaře Ivana Kovbasniyuka a lyžařku Anastasii Shepilenkovouna. A to se povedlo!

Do realizačního týmu si přibral šumperského rodáka - Čechokanaďana Honzu Hudce, jinak bronzového olympionika (Soči 2014) a zkušenosti u týmu sbírá i zkušenosti ukrajinským sportovcům předává dcera Helena. Ta jednak vrcholové lyžování ani po složitém zranění nevzdává, za druhé se stále více zapojuje do řízení Birki, s nímž mají Schrommovi i díky nalejvárně experta od Inovačního centra Olomouckého kraje pořád ambiciózní plány. Birki jsou mj. nominování v soutěži NEJ Inovator 5G, jejíž výsledky se dovíme na konci března.

Pro Jesenicko je to druhý důvod, proč sledovat olympiádu. Za prvé budeme držet palce běžcům na lyžích Honzovi Pechouškovi a Adamu Fellnerovi, no a teď víme, že se budeme zajímat o výsledky sjezdařů z Ukrajiny.

Made in Jesenicko © 2024 positivJE. Všechna práva vyhrazena.
Vytvořeno službou Webnode Cookies