Impact Hub Petra Vítka buduje ve Zlíně další cowork

04.05.2021

Na positivJE už jsme přišli s pěknou plejádou úspěšných absolventů jesenického gymnázia, mezi prvními byl i náš oblíbenec Petr Vítek (na posivitJE 6.9.2018), který dělá v podstatě přesně na těch věcech, které by se nám líbilo mít a dělat na Jesenicku. Tak třeba je hodně blízko snahám o reformu českého školství, to prostřednictvím Nadace České spořitelny, nebo je spoluzakladatelem prvního investičního fondu zaměřeného na společensky prospěšné podniky Tilia Impact Ventures, ale asi hlavně je mezi triem founderů, kteří do Česka přivedli americkou coworkingovou síť Impact Hub. S ní jsou už od roku 2009 v Praze, aby o asi dva roky později otevřeli pobočky v Brně a Ostravě. Díky těmhle prostorům, náplni v jejich nitru, unikátní komunitě, a taky díky skvělému personálu, jejich centry prošly už stovky nových podnikatelů a firem a ani zdaleka přitom nešlo jen o technologické startupy.

Nevíme, za jak významnou Petr považuje naši dnešní zprávu o tom, že Impact Hub chystá otevření pobočky ve čtvrtém městě ČR, a to přímo v ikonickém a podnikáním nasáklém Zlíně, nám se to zdá symbolické. Město se může těšit na 5000 čtverečných metrů pracovního prostředí v sedmi patrech.

Ehm, rádi bychom připomněli, že Jeseník taky má svůj coworking (CoworkJes), navíc zde Inovační centrum Olomouckého kraje a město Jeseník plánuje otevření městského inovačního hubu.

Pokud máte více času, pusťte si Petrovo vtipné a hlavně povzbudivé povídání z positivJE MOTIVATORU o tom, jak putoval po Státech, kde si uvědomil, že mi Češi jsme vlastně velmi šikovný národ, jen bychom si měli více věřit.

Made in Jesenicko © 2024 positivJE. Všechna práva vyhrazena.