I jesenický Kaufland lídrem udržitelnosti a zavádění prvků cirkulární ekonomiky

29.01.2023

Jsme neochvějní příznivci všeho malého a místního, v čem je to příslovečné srdíčko. Zároveň ale umíme zafandit velkému a nadnárodnímu, když z toho kouká přínos pro Jesenicko. Tušíme, že v osvojování prvků udržitelné ekonomiky se regionální subjekty budou moci inspirovat od těch velkých s celorepublikovou působností.

Vezměme si Kaufland - obchod, v němž Jeseníčáci nechají nejvíc peněz - si podle uznávané studie Impact Metrics odnesl ocenění jako nejlepší mezi obchodními řetězci ČR. Rozeberme si tenhle úspěch, který říká, že v Kauflandu se nejlíp pracuje s udržitelnými aktivitami na ochranu životního prostředí, diverzitu a péči o zaměstnance, transparentnost, či podporu neziskového sektoru v ČR.

Jestli vám něco říkají tři písmena ESG (Environment, Social, Governance), tak právě ta vyjadřují onu udržitelnost podnikání. A v případě řetězce Kaufland si za to dosaďte spotřebu energií a vody, nakládání s odpady, poměr zaměstnaných mužů a žen, patří sem i celková transparentnost a spolupráce s neziskovými organizacemi.

Obchodník jde ještě dál, slíbil, že do roku 2025 sníží množství plastového odpadu nejméně o 20 % a všechny produkty vlastních značek bude nabízet výhradně v obalech z recyklovatelných materiálů. Kaufland také podpoří zavedení zálohového systému pro PET lahve a plechovky v České republice.

Foto (zdroj): Kaufland

Made in Jesenicko © 2024 positivJE. Všechna práva vyhrazena.