Gymplačka Anna Bicanová studovala rok v USA

04.03.2023

Tohle je přesně ten důvod, proč se o budoucnost Česka, potažmo Jesenicka, nebojíme. Přibývá mladých lidí, kteří během studia na vysoké, střední, ale klidně už i základní škole strávili část svého studia v zahraničí. Nabyté zkušenosti jsou pak často určující pro jejich následné profesní směřovaní. Z řad těchto lidí se obvykle rekrutují jedni z nejlepších lídrů společnosti.

Zajímavou kariéru předpovídáme i Anně Bicanové, studentce Gymnázia Jeseník, která si na jeden školní rok odskočila na americkou střední školu do města New Richmond ve státě Wisconsin. V rámci stipendijního programu FLEX se na rok přestěhovala k hostitelské rodině a navštěvovala tamní střední školu. Tu po roce ukončila nejlepším možným hodnocením (GPA 4.0).

Za tu dobu poznala kus USA, vyzkoušela si americké školství a našla si nové přátele, tak by se dal popsat její studijní výlet. Aničce se ale v zámoří zalíbilo natolik, že podala přihlášky na několik amerických univerzit, aby se do Států mohla vrátit. Když to neklapne, chce se dostat na pražskou Vysokou školu ekonomickou, láká ji mezinárodní diplomacie nebo matematika v ekonomii.

Americkou zkušenost už letité člence gympláckého R.U.R. týmu a absolventce microsofťácké akademie nikdo neodpáře a uvidíme, jakou roli si v jejím budoucím životě zahraje Jesenicko.

Foto (zdroj): archiv Anna Bicanová
Námět (zdroj): Gymnázium Jeseník 

Made in Jesenicko © 2024 positivJE. Všechna práva vyhrazena.