Gymnastka Anna Kofroňová uspěla na závodech ve Španělsku

14.03.2024

Gymnastika je přesně ten typ sportu, který vám na závodech dost tvrdě spočítá, kolik hodin jste mu v tréninku dali. Oddíl moderní gymnastiky La Pirouette Jeseník děvčatům nabízí i nezávodní variantu, ale na rovinu, ony většinou touží prodat na závodním koberci to, co se naučily, že ano? ;-)

Víme stoprocentně o jedné svěřenkyni trenérky Petry Anny Kofroňové, která je do gymnastiky až po uši zamilovaná. Cvičení obětuje hodně času a závodní výsledky tomu odpovídají. Mladá Anička Kofroňová je díky své pracovitosti dokonce členkou juniorské reprezentace České republiky.

Umístění na velkých akcích ji opakovaně dostávají do hledáčku pořadatelů soutěže Nejúspěšnější sportovec okresu Jeseník. Ze sezóny 2023 v anketě bojuje s oslňujícími umístěními. Na Mistrovství světa v Rumunsku obsadila 28. příčku, na Mistrovství Evropy v Azerbajdžánu byla 17., na republikovém šampionátu vybojovala dvě stříbra. S touhle vizitkou se uchází o váš hlas ve sportovci roku.

Hlavně ale na Annu chceme prozradit, že už pilně pracuje na pořizování dobrých výsledků i v sezóně nové. Před pár dny se ve Španělsku účastnila kvalitně obsazených mezinárodních závodů, kde se svým oblíbeným míčem vybojovala stříbrnou medaili. S obručí skončila 6., což jí vyneslo celkově páté místo.

Moderní gymnastika je olympijský sport, proč by Anna Kofroňová nemohla pošilhávat i po ní? Držíme palce.