Frontman The Machine Jakub Šlosr napsal dětskou knihu

06.11.2023

Může to znít jako protimluv, když rocker vydá knížku pro děti, jenže v případě muzikanta Kuby Šlosra to má svoji logiku. Jako textař The Machine má k psaní hodně blízko a podobně blízko má ke čtení pohádek. Čte svým dětem a trochu nestíhá víly a jednorožce ;-)

Když se tak párkrát ztratil v ději, došlo mu, že napsat dětský příběh nemůže být přece tak těžké a tak "zasunul A4 do psacího stroje" a naťukal na ni příběh Notička a ukulele. V ději nepopřel ani zpěváka s kytarou, ani tátu a ani se nespokojil s prostou pohádkou. Ve spolupráci s výtvarnicí Karolínou Urbánkovou připravil populárně naučnou knížku vyprávějící příběh o klukovi jménem Notička majícím přání naučit se hrát na hudební nástroj. Malého čtenáře přitom učí základy hry na havajský (obvykle) čtyřstrunný hudební nástroj zvaný ukulele, a ještě mu dává prostor vstoupit do děje formou omalovánek. Těm nejzvídavějším dětem nabízí možnost dopsat také jednu z písniček.

Jakubův rukopis se natolik zalíbil největším hudebninám v Česku – Kytary.cz, že ty se s ním domluvily na exkluzivním vydáním knihy v jejich vydavatelství Frontman. Sedm měsíců práce zpěvák označuje za velmi zábavný proces a říkám k tomu: "Jako textaři a skladateli se tohle po 20 letech v branži dělá vlastně strašně lehce. Písně a básně to je moje.". To asi potvrdí minimálně skalní příznivci The Machine.

Pokud máte děti, které vedete k hudbě a zároveň chcete podpořit místního autora, knížku Notička a ukulele objednávejte třeba pod vánoční stromeček na Kytary.cz.

Made in Jesenicko © 2024 positivJE. Všechna práva vyhrazena.