Filip Řeha změnil cyklistický dres

13.01.2024

Aktuálně nejlepší silniční cyklista Jesenicka Filip Řeha činí další posun ve své sportovní kariéře. Po dvou sezónách v královehradeckém Elkov – Kasper a před tím dvou v prostějovském TUFO – Pardus, udělal přestup do dalšího špičkového českého týmu ATT Investments.

Dvaadvacetiletý silničář opouští věkovou kategorii do 23 let jako úřadující vicemistr ČR v časovce, k tomu se zkušenostmi ze Závodu míru, kde se dočkal bouřlivého přijetí jesenickými fanoušky a zazávodil si dokonce na cyklistickém Mistrovství světa v časovce jednotlivců. V novém působišti se mu může podařit hladký přechod mezi dospěláky, zjevně do něj vkládají naděje, jak se můžeme dočíst na týmovém webu: "Je to skvělý časovkář, tempař, který to umí i v kopcích. Je to cílevědomý závodník, který jde každým tréninkem vzhůru. Naše očekávání jsou opět velká. Vyznavač skialpů, který nevynechá přes zimu jedinou chvilku, kdy jich může využít k těžkým tréninkům v nelehkých horských podmínkách.". Ty skialpy se pochopitelně dějí většinou v Jeseníkách ;-)

A může se stát, že tým nakonec posílí hvězdný Zdeněk Štybar, kterému skončila smlouva ve worldtourovém Jayco-AlUla a je ve hře angažmá právě u Filipova nového chlebodárce. To by byla super zkušenost.

I bez toho může být ATT Investments tím správným odrazovým můstkem k zahraničnímu angažmá, jak si ho Filip vysnil. Na téhle úrovni musí hlavně zůstat zdravý, najíždět obrovské objemy kilometrů a být připraven dobře plnit týmem svěřenou roli. Když se pak podaří pár pěkných výsledků, může to klapnout.

Foto (zdroj): Filip Bezděk

Made in Jesenicko © 2024 positivJE. Všechna práva vyhrazena.