Exjavornický Petr Kříž napsal a vydal první díl trilogie Relikty minulosti

07.04.2021

Nepředstavujeme na stránkách positivJE úplně často spisovatele pocházející z Jesenicka, teď tu jednoho máme. I když si ho nepředstavujte jako moudrého starce v pantoflích, co ťuká 12 hodin denně do psacího stroje. Kdepak, dílo javornického rodáka Petra Kříže vznikalo spíše po večerech a nocích, protože při zaměstnání, čímž ale nechceme první díl chystané série Relikty minulosti - Podzimní bouře prezentovat jako nějaké hobby psaní.

Naopak, celá historie vzniku knížky je sympatická, Petr coby veliký fanda fantasy, hlavně Pána prstenů, v sobě chuť napsat knihu nosil už celkem dlouho. Sám svoji prvotinu odehrávající se v Andaloru popisuje jako uvěřitelný příběh se špetkou fantasy prvků. Rozhodně nečekejte trpaslíky či elfy, ale připravte se na stovky postav, z nichž pětici hlavních tvoří princ Aeryon, lady Elena, lord Aldyn, otrok Belario a zlodějka Sera. Nechceme víc odtajnit, ukázku z knihy si přečtěte zde.

Zajímavé je, jaké procesy stály za tvorbou knihy, Petr nám popsal, že pustit se do psaní je mnohem jednodušší než pak uřídit děj. Vstupují vám do něj interakce postav, potřebujete znát území, na němž se příběh odehrává, musíte si to dát do souvislosti s danou dobou, třeba podnebím a musíte samozřejmě směřovat ke konci příběhu, který taky musíte mít namyšlený. Tím spíš, že máte v plánu tři díly (právě se pracuje na dvojce).

Ačkoli je si Petr Kříž i vydavatelem, knihu objednáte ve většině e-shopů, více tady nebo poptávejte v místních knihkupectvích.

K Petrovi se na positivJE ještě určitě vrátíme, zajímavě vypadá i jeho profesní život. Dnes ale řešíme doplnění vaší knihovny o lokální dílo ;-)

Made in Jesenicko © 2024 positivJE. Všechna práva vyhrazena.