Doktor Bořek Gronych odešel z Dukly Praha léčit do Jeseníku

19.11.2022

Ne každý vystudovaný pedagog chce nutně učit ve velkém městě. Ne každý vystudovaný odborník sní o kariéře v nadnárodní korporaci. Ne každý vystudovaný lékař lpí na práci ve fakultní nemocnici. S tím musí Jesenicko pracovat a aktivně sem lákat chybějící profese.

A že to jde, ukazuje příklad, za kterým stojí Jesenická poliklinika, která do uvolněné ordinace praktického lékaře získala mladého doktora z Prahy. Nebo z Prahy, on je MUDr. Bořek Gronych původem ze Šumperka, ale po medicíně na Univerzitě Palackého odešel do služeb armády, kde se potřebné atestace získávají rychleji. Konkrétně pracoval šest let se sportovci Dukly Praha.

Povzbudivá je zpráva o jeho motivech, proč vzal práci v našem městě. Pro web Jesenické polikliniky vystihl přesně to, co může fungovat i na další potřebné profese: "Dospěli jsme k názoru, že pro nás život ve velkoměstě úplně není a také jsme chtěli být blíž rodině. Oba s manželkou pocházíme ze Šumperka, kde bydlí i naši rodiče. Stále častěji jsme si uvědomovali, vždy když jsme jezdili na návštěvu k rodičům a přejížděli ten bludovský kopec, viděli Praděd a ostatní vrcholky Jeseníků, že doma jsme tady,".

Na poliklinice pan doktor dostal moderně zařízenou ordinaci a v ní už pilně dohání resty způsobené krátkodobým výpadkem poskytování péče praktického doktora. Nenecháme zapadnout ani komentář, že podle jeho zkušeností s úrovní české medicíny, je ta v Jeseníku ve srovnání s celorepublikovým průměrem velice dobrá.

Tipujeme, že Bořek Gronych v Jeseníku časem zúročí i své zkušenosti s vrcholovými sportovci, klubů s ambicemi máme v regionu několik.

Vítáme u nás i doktorovu rodinu a přejeme jí hladkou aklimatizaci :-)

Foto (zdroj): Jesenická poliklinika
Text (námět): Jesenická poliklinika

Made in Jesenicko © 2024 positivJE. Všechna práva vyhrazena.