David Hromada je dalším důkazem, že Jeseník jo

17.01.2021

Nebudeme říkat "my to říkali", ale online je zkrátka realita dneška a jdou v něm dělat věci, o kterých jsme si to ještě nedávno nemysleli. A jsou to velké věci (třeba učení), jsou to i maličkosti (třeba online hraní). S obojím se potýká jeden pan učitel mikulovické základní školy.

Davida Hromadu tu dneska máme přes to hraní na internetu, stojí totiž za výrobou nové exit game 'Jesenická únikovka'. Sám velký fanoušek deskových her a únikovek oprášil zkušenosti s programováním webových stránek a připravil tenhle online adrenalinový útěk ze spárů čarodějnice Justýny Schmiedové. Ta hráče drží v zajetí na tajemné půdě jednoho jesenického domu. V cestě za virtuálním únikem z místnosti vám stojí 7 úkolů (k dispozici jsou nápovědy), jejichž plněním se zároveň cosi dovídáte o tomhle kraji, jemuž je hra zasvěcena. Jeden z úkolů vám připomene některé zdejší lahůdky - Dlouhé stráně, Vřesovou studánku, Obří skály, Praděd, Lesní bar, Biskupskou kupu, Křížový vrch, jeden z úkolů vás zavede do jesenických lázní. Hru spustíte tady https://www.jesenicka-unikovka.cz/.

Když ale mluvíme o Davidovi, dlužíme vám vysvětlení toho jásajícího titulku, ten je pro positivJE a Jesenicko ještě příznivější zprávou než samotná hra. On totiž není originál Jeseníčák, přistěhoval se k nám krátce po vystudování na pedagogické fakultě olomoucké Univerzity Palackého. Pochází z jihomoravského Vranova nad Dyjí a prostě ho oslovil inzerát ZŠ Mikulovice, kde si ho pak na výběrovém řízení vybrali. Dneska je to šestý rok, co v Mikulovicích kroutí, na II. stupni učí matematiku, fyziku a dílny a naplno si užívá bonusy života tak blízko horám a přírodě.

Co z toho vyplývá pro nás (pro ředitele škol, pro starostky...)? Že ani náhodou nechtějí všichni učitelé a doktoři a vrcholní úředníci působit ve velký městech. S jistotou jsou mezi nimi tací, pro něž by byla jakákoli obec/město okresu Jeseník preferovanou cílovou adresou. Jde jen o to je objevit, oslovit a přilákat. Tak to zkoušejte ;-) Ostatně podobných případů už tady několik je.

Závěrem bychom k Davidově online hře možná mohli přihodit pár "otcovských rad" o tom, že dlouhodobé trávení času u počítače není úplně OK, tedy pokud se tím neživíte, a že je potřeba chvíle u monitoru či displeje vhodně kompenzovat nejlépe fyzickými aktivitami. Při pohledu z okna se nabízejí běžky a boby, bohužel ne sjezdovky, a pokud skialpy, tak proboha bezpečně, a ne do zákazů!

#jesenicko #jesenickaunikovahra #jesenik #mikulovice #okresjesenik #zsmikulovice #upol #ucitel #unikovahra #exitgame #mistoprozivot

Made in Jesenicko © 2024 positivJE. Všechna práva vyhrazena.