CzechInvest a spol. přijedou na Jesenicko podpořit firmy a podnikatele

05.10.2022

Víme, že mnohé firmy v těchto dnech řeší zásadnější věci kolem energií, ale jak se říká - psi štěkají, karavana jde dál - podnikatelé musí myslet i na svoji vzdálenější budoucnost. Na příslovečnou transformaci, na jejímž konci může být i ta energetika. Může to být strojová modernizace, může to být expanze na zahraniční trhy, může to být vývoj nového produktu. Ať to bude skoro cokoli, podnikatelé na Jesenicku mají partnery, kteří jim s tím mohou pomoci.

Příští úterý 11. října budou všem firmám a podnikatelům z Jesenicka k dispozici rovnou čtyři takové subjekty, míří sem na konzultační den.

CzechInvest znáte, ten se ponejvíc zabývá investičními pobídkami a podporou exportu, ale v posledních letech ho zajímají i startupy a umí pomáhat i s podnikatelskými nemovitostmi.

Agentura pro podnikání a inovace (API) se zase velmi dobře orientuje v dotačních příležitostech pro podnikatele, v Jeseníku budou představovat operační program Technologie a aplikace pro konkurenceschopnost, to zní dobře.

Technologická agentura ČR (TA ČR) jde mnohem více do podpory aplikovaného výzkumu a vývoje, tak proč si to máte "pytlíkovat" sami, pokud máte k dispozici profesionálního partnera?

Inovační centrum Olomouckého kraje (ICOK) netřeba představovat, positivJE je na Jesenicku jeho "pravou rukou" a ICOK má co nabídnout zejména malým a středním podnikům. Ty nástroje budou 11. října v zasedačce jesenické radnice představeny.

Přednášková část začne v 10 hodin a potrvá asi hodinu, max. hodinu a půl. Kdo bude mít zájem o individuální konzultaci s některými z partnerů setkání, dostanete prostor.

Obrovsky fandíme místním podnikatelům a jen jim dnes říkáme, že za nimi do Jeseníku přijedou ti, kteří by jim mohli v jejich byznysovém úsilí trochu pomoci.

A kdo jste vysloveně lační po vědění, podívejte se na program listopadového positivJE FESTIVALU, tam se dostane zajímavých informaci snad každému.

A kdo potřebujete poradit s dotacemi, objednejte si konzultaci u zprostředkovatele dotací - společnosti Grant Help.

Foto (zdroj): Unsplash

Made in Jesenicko © 2024 positivJE. Všechna práva vyhrazena.