Čím vším je Lukáš Abt, osmý host positivJE PODCASTU

27.01.2023

Ehm, je tady někdo, kdo nikdy neslyšel jméno Lukáš Abt?

Osmým hostem positivJE PODCASTU je člověk, který toho pro Jesenicko udělal tolik, co by většina z nás nezvládla za dva životy. A kdyby s tím vším dneska seknul, do soudobých dějin tohoto regionu už je zapsán. Několikrát doslova.

Lukáš je autorem úžasné knihy Atlas jesenických pramenů, která je určitým vyvrcholením jeho dlouhodobých snah o obnovu pramenů. Kdykoli to jde, je zabořen v hlíně nebo přeskládává šutry, aby do původního stavu vrátil některý z pramenů.

Lukáš je mozkem i srdcem kolektivu autorů, kteří v edici Čti připravili dvě úspěšné knihy - Čti Jeseníky a Čti Rychleby a Králický sněžník. Kdo je v knihovně máte, asi potvrdíte, že jde o v pravdě originálně zpracované "turistické průvodce". Ostatně část výtěžku z knih je vracena Jesenicku zpět, třeba formou oprav dalších pramenů, odpočívadel či jiných drobných památek.

Lukáš je vášnivým lezcem, pro kterého je kontakt se skálou zároveň kontakt s přírodou a nebyl by to on, kdyby se s touhle volnočasovou aktivitou nepojila nějaká nadstavba. Průvodce lezením na Moravě je projekt, do jehož obsahu se taky zapojil.

A o tom všem si s Lukášem popovídala redaktorka positivJE Veronika Bláhová, poslechněte si novou epizou jejího podcastu.

Foto (zdroj): archiv Lukáš Abt
Moderuje: Veronika Bláhová

Made in Jesenicko © 2024 positivJE. Všechna práva vyhrazena.