Bomba! Odchovanec jesenické cyklistiky Filip Řeha pojede Závod Míru

25.05.2022

Prestižní cyklistický Závod Míru Grand Prix Jeseníky se každý rok jezdí na silnicích v okolí Jeseníku. Na zdejší asfaltky svým renomé láká ty nejtalentovanější mladé cyklisty - často budoucí hvězdy světové cyklistiky. Pro Jeseníčáky je průjezd pelotonu sportovním svátkem.

Jenže letos, dámy a pánové, nabírá fandění podél silnice naprosto jiných rozměrů. Poprvé v novodobé historii závodu se ve startovním poli objeví jesenický cyklista! Odchovanec Force Teamu Jeseník, aktuálně člen nejlepšího českého týmu Elkov Kasper, Filip Řeha se dočkal nominace. Je v české TOP 6 závodníků do 23 let, připraven plnit týmové úkoly.

Kdo byste chtěli vědět, jaká porce tréninku ho na soupisku reprezentačního trenéra Konečného dostala, pak vězte, že letos má Filip absolvováno na kole 143 tréninků, což dalo 446 hodin a 13 865 kilometrů. Však ať jeho první trenér Rosťa Brokeš poví, jestli je to hodně nebo málo :-)

Filip Řeha hlásí slušnou formu, dobrý pocit má z posledního závodu Českého poháru a prozradil nám: "Je to pro mě velká příležitost, porovnat se s těmi nejlepšími jezdci na světě ve svojí kategorii. Určitě mě to posune zase o kousek výš.". Nemáme sebemenší pochybnost o Filipově motivaci, Závod Míru je jeho srdcovka, začínal na něm jako brigádník - stavěl zábrany v prostoru startu a cíle ;-) "Jezdí se po cestách, na kterých celý rok trénuji a dobře je znám. Třikrát startujeme pod okny našeho bytu, blíž domovu už závodit nemůžu.", vyznal se jesenický bojovník.

Berte to jako jeho osobní pozvánku na světový závod Závod Míru Grand Prix Jeseníky, který se tady pojede od 2. do 5. června, jeho vítěz se skoro jistě v budoucnu postaví na start Tour de France, buďte u toho.

Foto (zdroj): Jan Brychta

Made in Jesenicko © 2024 positivJE. Všechna práva vyhrazena.