Barbora Hejdová si zahrála s virtuózem Václavem Hudečkem

24.02.2022

Děti se přirozeně chtějí učit, už od batolat a my dospělí to v nich musíme hlavně povzbuzovat. Jednou z možností, jak rozvíjet zvídavost dětí, je jim ukazovat, k čemu se jim jednou všechna ta dřina může hodit.

Vezměte si třeba takové hraní na hudební nástroj. Vždyť to není žádná legrace, kterou se naučíte za pár lekcí. Naopak, chce to trpělivost, odhodlání a asi i ten hudební sluch :-o Anebo ten vás naučí v některé ze ZUŠek na Jesenicku (Lipová, Česká Ves, Mikulovice, Jeseník, Javorník, Zlaté Hory, Vidnava)? Podle výsledků jejich žáků to tak vypadá.

Naposledy nás o tom přesvědčila jesenická Barbora Hejdová, která se dostala mezi 35 talentovaných žáků uměleckých škol z celého Olomouckého kraje. Z vybraných hudebníků se na jeden večer stal orchestr, jež měl minulý týden tu čest si zahrát společně s Moravskou filharmonií Olomouc. Ještě větší ctí pak bylo, že na koncertě nazvaném Patriot byl v olomoucké Redutě hlavním hostem houslový virtuóz Václav Hudeček.

Jaký si představujete pro mladou hobojistku pádnější důkaz o jejím umění, než že ji postavíte k notám na stejném pódiu, na kterém vedle ní stojí slavný český houslista, co?

Námět (zdroj): Gymnázium Jeseník
Foto (zdroj): Šimon Kadula

Made in Jesenicko © 2024 positivJE. Všechna práva vyhrazena.