Adam Juříček v Jeseníku vyrábí designové sprchové gely

19.06.2024

S probíhajícím evropským šampionátem v kopané se na nás odevšad valí fotbalové míče. Z reklam, obchodů, médií… Letos ještě ne, ale na EURU 2028 už to klidně mohou být i balóny z Jeseníku. To pokud se Adamu Juříčkovi podaří využít větru, který se do plachet své byznysové bárky snaží právě teď nabrat.

Může se zdát lákavé podnikat v nejmasověji rozšířeném sportu světa. Problém ale je, že tam chce uspět každý, a tak je šance spíše menší než větší. Ledaže přijdete s něčím neotřelým, co fotbalovou mánii dosud nezasáhlo. Vypadá to, že Adam něco takového má. Drží práva na výrobu designových sprchových gelů ve tvaru fotbalového míče.

Odmakal si vývoj plastového obalu a jeho patentováním si zajistil exkluzivitu pro Evropu a Ameriku. Aktuálně pracuje na tom, aby svůj míč dostal doslova všude. S různou úspěšností si je u něj objednávají české i zahraniční fotbalové kluby. Hlavně s těmi největšími typu Real, Liverpool, Chelsea či Juventus má úsměvné historky. V mnoha fanshopech jeho sprcháče prodávají.

Přikládá pod kotel parníku My Goal shower gel, aby se kopačáky z Jeseníku dostaly do velkých kosmetických řetězců (nyní třeba Drogerie DM Slovensko), aby je zalistovaly nadnárodní sítě (dohoda s Kauflandem je na světě) a aby je vedle Ajaxu, Baníku či Rapidu nakupovali všechny ty Barcelony, Sparty, Manchestery a spol.

Rodák z Frýdku-Místku přišel do Jeseníku před dvěma a něco lety z Ostravy. Kompletně sem přestěhoval výrobu a odsud řídí další expanzi. Na vlastní kůži zakouší, jak obtížné je na trh uvést nový výrobek, ale každý den se budí s neochvějnou touhou uspět. Jeho loď by se mohla vydat i za velkou louži, kde je x násobně populárnější americký fotbal a golf. I na jejich hlavní sportovní náčiní (golfový míček a šišatý balon) Adam Juříček drží práva. Hodláme jeho plavbu sledovat.

Kamil Kavka

Made in Jesenicko © 2024 positivJE. Všechna práva vyhrazena.