ČTVRTEK  6. ČERVNA 2019   l   09.00 AŽ 22.00 HOD.   l   KINO POHODA   l   JESENÍK

positivJE FESTIVAL 2019


KONFERENCE   l   EXPO   l   FILM   l   NETWORKING   l   AFTER PARTY

REZERVUJ SI ČTVRTEK 6. ČERVNA!

Staň se součástí nejpozitivnějšího dne v roce v rámci positivJE FESTIVALU 2019. Na dvou scénách proběhne prezentace toho nejlepšího, co Jesenicko aktuálně nabízí. Od velkého byznysu, přes malé podnikání, startupy, umění, sport a práci snů, až po komunitní život.

Platforma positivJE ve spolupráci s Městem Jeseník a MKZ Jeseník pořádá ve čtvrtek 6. června positivJE FESTIVAL 2019, na němž vystoupí úspěšní rodáci/rodačky a lidé v našem regionu podnikající něco skvělého. Program festivalu je určen všem, kteří to tu mají rádi anebo těm, kteří o jedinečnosti našeho regionu potřebují přesvědčit. 

Dvanáct řečníků ti dá mnoho důvodů k hrdosti, přinese spoustu inspirace a podá ti pádné důkazy o tom, že i z Jesenicka lze dosáhnout velkých věcí. Dostaneš příležitost si s těmito lidmi promluvit, kouknout s nimi na film 'Steve JOBS' a nakonec s nimi v rámci after party dj Mika Solara i zapařit.

Chceš-li se seznámit s těmi nejlepšími, rezervuj si čtvrtek 6. 6., počet vstupenek je omezený!


PROGRAM positivJE FESTIVAL 2019


DENNÍ PROGRAM 09:00 - 16:00

STAGE 1 - positivJE KONFERENCE (sál kina)
09:00 - 16:00 12 PŘÍBĚHŮ ÚSPĚCHU - přednášky lidí, kteří z Jesenicka dokázali něco velikého (skroluj níže)

STAGE 2 - positivJE EXPO (foyer kina)
09:00 - 16:00 PREZENTACE FIREM JESENICKA - prezentační stánky významných zaměstnavatelů, startupů a firem co stojí za to ... (skroluj níže)


VEČERNÍ PROGRAM 16:00 - 22:00

STAGE 1 - positivJE PARTY (sál kina)
16:00 - 18:00  FILM 'STEVE JOBS' - promítání životopisného filmu o zakladateli značky Apple

STAGE 2 - positivJE PARTY (foyer kina)
16:00 - 22:00 NETWORKING - potkej se a prohoď pár slov s těmi nejúspěšnějšími lidmi z Jesenicka
19:00               KHOLLEO - vystoupení
18:00 - 22:00 AFTER PARTY - DJ Mike SOLAR


12 PŘÍBĚHŮ ÚSPĚCHU - PŘEDNÁŠEJÍCÍ

Pavel HORNÍK /Rychlebské stezky/ - zakladatel a duchovní otec sítě super úspěšných cyklistických stezek v Černé Vodě. Nejsvětovější věc zdejšího cestovního ruchu, díky níž obec Černá Voda žije totálně jiné léto. Za stezkami do našeho regionů každoročně přijíždí tisíce bikerek a bikerů.

Petr VÍTEK /Impact Hub/ - spoluzakladatel české pobočky mezinárodní sítě coworkingových center Impact Hub v Praze, Brně a Ostravě, který ale úplně nejdříve "skládal" burgery v Americe, pak dřel u pordaců z Deloitte a dnes pomáhá do života startupům a začínajícím podnikatelům.

Václav KVAPIL /Pišlik/ autor populární dřevěné figurky Pišlik, které vyrábí stejnojmenná manufaktura ve Staré Červené Vodě, jíž Vašek šéfuje. Jinak je to bývalý učitel základní školy, také farmář chovající kozy a vyrábějící kozí sýry, navíc provozující rodinný penzion.

Martina SEIDLEROVÁ /Sudetikus/ - houževnatá postava, která má prsty v tolika věcech - organizuje Restaurant Day, pořádá Jesenické farmářské trhy, Ranní kluby ... Bez nadsázky je duší i motorem jesenického komunitního života, k tomu učí angličtinu na zdejším gymnáziu a v Jeseníku je městskou zastupitelkou.

Tomáš POSKER /Oscar Senior/ - náruživý sportovec, ale hlavně rozjížděč nových byznysů a aktuálně zakladatel nadějného startupu Oscar Senior - komunikační aplikace pro seniory, jehož světový potenciál rozpoznal i Google, který měl Oscar Senior ve svém inkubátoru.

Jan KNEDLA /chef/ - chodící důkaz toho, že když se tvrdě dře, podaří se cokoli. Honza 10 let vařil v michelinských restauracích po celém světě (Anglie, Itálie, Rusko, Hong Kong ...), teď pokukuje po nějakém vlastním projektu. Jesenicko nemá úspěšnějšího kuchaře.

Štěpán KOZUB /herec/ - z Javorníku pochází velmi talentovaný herec, který zatím hraje hlavně psychopaty a padouchy, které ale ztvárňuje tak dobře, že je obsazován do velkých českých bijáků (např. film Zahradnictví - Dezertér), sledovaných TV seriálů (např. Případy 1. oddělení, Policie Modrava aj.), drží prestižní divadelní ocenění Talent roku 2015 ...

Lukáš MORÁVEK /freelancer/ - první zaměstnanec evropské pobočky Google, dnes odborník na digitální marketing pracující ze Zálesí na volné noze, k tomu člen kapely Priessnitz, kde hraje na trubku a zpívá. Jako rodič a radní  města Jeseník se taky snaží ovlivnit kvalitu vzdělávání.

Kateřina JEZERSKÁ /Fenix Group/ - největší rodinná firma na Jesenicku a nejvýznamnější výrobce sálavého topení v Evropě, to je Fenix. Podnikatelský příběh rodiny Svozilových vám představí dcera zakladatele pana Cyrila Svozila, Kateřina Jezerská, v současnosti druhá generace ve vedení tohoto důležitého regionálního zaměstnavatele.

Miroslav KUBÍČEK /WooX/ - zástupce šéfa Dana Arzta Richard Woox nemá čas, tak volba padla na čerstvou posilu téhle ikonické módní značky WooX, aby vám představila tenhle podnikatelský příběh. Jak se lze s oblečením dostat z Jeseníku až do Prahy (i dál). Originální je hlavně komunikace značky, zákazníci Richarda žerou. No a taky se kluci z WooXu snaží na Jesenicko vrátit textilní průmysl.

... další jména řešíme!


PREZENTACE FIREM JESENICKA - EXPO

GASTRO MACH - rodinná firma, která se specializuje na projektování, realizaci a servisování velkých gastronomických provozů v hotelích, restauracích, vývařovnách a firemních jídelnách a je pověstná svou výjimečně přátelskou atmosférou uvnitř firmy. I o tom vám přijde popovídat syn zakladatele Petra Macha, současný šéf firmy, Honza Mach. 

FENIX - špičkový výrobce sálavých topných systémů, který v Jeseníku dává práci asi 150 lidem, je světovým lídrem v tom, co dělá a snaží se být i českým lídrem revoluce zvané Průmyslu 4.0. Kromě toho je jeho přítomnost velmi cítit v regionu, kde Fenix podporuje Fenix Ski Team, ZUŠ Jeseník, Gymnázium Jeseník a mnoho dalších aktivit a projektů. 

PRIESSNITZOVY LÉČEBNÉ LÁZNĚ - věhlas téhle firmy překračuje hranice Jesenicka, dokonce i hranice Česka. Aby ne, když za jejich vznikem stojí světoznámý vodoléčitel Vincenz Priessnitz. Jeho zábal zná každé malé dítě a u nás se lázně představí coby velký jesenický zaměstnavatel. Vždyť zaměstnanci lázní jsou těmi, kteří Priessnitzův odkaz šíří dál. 

MAS JESENICKO - na rozjezd svého podnikatelského záměru nejste sami. Místní akční skupina (MAS) Jesenicko je připravena pomoci se zajištěním finanční pomoci. Z různých dotačních titulů už MASka do regionu přinesla téměř 69 milionů korun a na podporu si sáhlo nejméně 50 projektů. Přítomnost MAS Jesenicko pro vás bude příležitostí zjistit, zda i váš podnikatelský sen má šanci na pomoc. 


OSCAR SENIOR - platforma nabízející jednoduché a bezpečné prostředí pro užívání internetu a aplikací pro starší generaci, která si s novými technologiemi až tolik nerozumí. Startup jesenického rodáka Tomáše Poskera prošel inkubátorem Google, má za sebou účast na mnoha významných veletrzích včetně kontaktu s americkým Silicon Valley a má předpoklady uspět po celém světě. 

MATELAB - Tereza Klementová z Adolfovic a Matěj Horálek, oba finišující studium na VÚT v Brně, vymysleli opravdovou laboratoř pro mladé vědce (rozumějte děti), díky níž lze chemii a vědu obecně dostat k široké veřejnosti. Kreativní sadu lze zakoupit na e-shopu Matelabu, obsahuje několik atraktivních pokusů, vše zábavné a bezpečné. Startup je rozjetý, míří do škol, chystá se do zahraničí ...


VEČERNÍ PROGRAM

Steve JOBS /Apple/ - psychopat, asociál, nesnesitelný šéf ... tahle slova možná charakterizují fenomenálního lídra a zakladatele značky Apple Steva Jobse nejvíc, jenže i díky těmto jeho vlastnostem tenhle geniální podnikatel dal světu ikonické dotykové telefony iPhone, které by tu možná jinak nebyly. Jeho příběh je tak inspirativní a my vám ho nabídneme ve zfilmované podobě v sále kina Pohoda.

KHOLLEO /zpěvák/ - sedmnáctiletý Pepa Khol z Domašova přerušil studium a naplno se pustil do pěvecké dráhy. Klučinu si zapamatujte pod uměleckým jménem Kholleo. Sklízí u odborníků poklony a se svým čtyřoktávovým rozsahem je pro českou hudební scénu solidní talent. Na positivJE FESTIVALU naživo zazpívá svůj první singl 'Hold me now'. Mráz po zádech vám bude běhat.

Mike SOLAR /dj/ - jesenický dee jay, který za sebou má hraní na zajímavých tanečních festivalech po Česku a Polsku, dokonce absolvoval štaci v hudebním klubu ve Velké Británii a vedle hraní se tenhle sympaťák věnuje i produkování vlastní muziky. Pro vás je Mike Solar zárukou, že festivalová afterparty bude stát za to a je šance, že na ni dlouho nezapomenete.


HLAVNÍ PARTNEŘI


PARTNEŘI