UDĚLEJTE JESENICKO LEPŠÍM MÍSTEM PRO ŽIVOT

Už přes dva roky působí na Jesenicku platforma positivJE (web, Facebook, Instagram, Youtube), která začala jako médium přinášející pozitivní informace z tohoto regionu. Příběhy zajímavých lidí, představení úspěšných firem, dobrá rozhodnutí měst a obcí, pozitivní články o místních základních a středních školách, prezentace turistických atrakcí apod. To vše s cílem měnit negativní vnímání Jesenicka jeho obyvateli, napříč regionem od Filipovic až po Bílou Vodu a Zlaté Hory.
Postupně jsme přidali další aktivity, například vznikl projekt positivJE MOTIVATOR, což je seriál přednášek zajímavých rodáků a rodaček z Jesenicka, kteří svými úspěchy inspirují a motivují žáky zdejších středních škol (Gymnázium Jeseník, Střední průmyslová škola, Hotelová škola V. Priessnitze a Obchodní akademie, Střední škola gastronomie a farmářství). Chceme tím dětem narozeným v okrese Jeseník ukázat, že nastartovat zajímavý život mohou i z Uhelné, Bělé pod Pradědem či Mikulovic.
Dále bychom moc rádi každý rok zopakovali organizaci celodenní konference positivJE FESTIVAL, kde v rámci nejpozitivnějšího dne v roce vystoupí top úspěšní lidé Jesenicka, odprezentují se zde zajímavé firmy... Sál Kina Pohoda v Jeseníku je přístupný studentům, byznysové sféře, zástupcům municipalit i široké veřejnosti. 
V tomhle školním roce přibyla další věc - kariérové poradenství, kdy osmákům na ZŠ v Jeseníku, České Vsi, Vidnavě, Vápenné a Javorníku povídáme mj. o nabídce jesenických středních škol i zdejších důležitých zaměstnavatelích, debatujeme s nim o volbě povolání i budoucnosti pracovního trhu.
V neposlední řadě jsme navázali spolupráci s Univerzitou Palackého v Olomouci, pro jejíž Občanskou univerzitu UniON v Jeseníku pořádáme různé tématické přednášky. Například teď v lednu k nám přijede rektor univerzity Jaroslav Miller a šéfka zastoupení Evropské komise v ČR Dana Kovaříková, kteří budou mluvit o ČR coby součásti EU. A ambicí je mnohem více. Chceme více propojovat zástupce zdejšího byznysu, rádi bychom pomáhali malým a středním podnikům, drobným živnostníkům, kteří nemají tolik času a prostoru zabývat se inovacemi. Chtěli bychom přinést zajímavý produkt i pro zástupce měst a obcí regionu a přispět tak k jejích progresu.
To vše s motivací dělat Jesenicko lepším místem pro život. 

Níže několik čísel, kterými dokládáme, že platforma positivJE už si na Jesenicku vybudovala určitou pozici.

3.700+ fanoušků na Facebooku máme
3.100+ je náš průměrný denní dosah na Facebooku 
110.000 uživatelů Facebooku oslovíme každý měsíc
13.300 přečtení mají každý měsíc naše příspěvky na Facebooku 
10.000 unikátních návštěvníků měsíčně má náš web

600+ fanoušků na Instagramu máme
900+ SŠ studentů navštívilo přednášky positivJE MOTIVATOR
1.600 diváků shlédlo na Youtube záznamy přednášek positivJE MOTIVATOR
13.300 přečtení mají každý měsíc naše příspěvky na Facebooku
10.000 unikátních návštěvníků měsíčně má náš web
600+ fanoušků na Instagramu máme


Abychom s platformou positivJE byli ještě úspěšnější, potřebujeme i vaši pomoc. Pokud se vám naše snaha líbí, nabízíme vám dvě možnosti, jak s námi můžete spolupracovat.

CHCI SPOLUPRACOVAT S positivJE

Více informací o spolupráci s positivJE zde:

Kamil KAVKA, Kalvodova 1405/3, 790 01 JESENÍK, IČ: 699 98 833 (nejsem plátce DPH).