DĚLEJME JESENICKO LEPŠÍM MÍSTEM PRO ŽIVOT

Už přes dva roky působí na Jesenicku platforma positivJE (web, Facebook, Instagram, Youtube), která začala jako médium přinášející pozitivní informace z tohoto regionu. Příběhy zajímavých lidí, představení úspěšných firem, dobrá rozhodnutí měst a obcí, pozitivní články o místních základních a středních školách, prezentace turistických atrakcí apod. To vše s cílem měnit negativní vnímání Jesenicka jeho obyvateli, napříč regionem od Bělé pod Pradědem až po Bílou Vodu a Zlaté Hory.
Postupně jsme přidali další aktivity, například vznikl projekt positivJE MOTIVATOR, což je seriál přednášek zajímavých rodáků a rodaček z Jesenicka, kteří svými úspěchy inspirují a motivují žáky zdejších středních škol (Gymnázium Jeseník, Střední průmyslová škola, Hotelová škola V. Priessnitze a Obchodní akademie, Střední škola gastronomie a farmářství). Chceme tím dětem narozeným v okrese Jeseník ukázat, že nastartovat zajímavý život mohou i z Uhelné, Dětřichova nebo třeba Mikulovic.
Dále bychom moc rádi každý rok zopakovali uspořádání celodenní konference positivJE FESTIVAL, kde v rámci "nejpozitivnějšího dne v roce" vystoupí top úspěšní lidé Jesenicka, odprezentují se zde zajímavé firmy... Sál Kina Pohoda v Jeseníku je přístupný studentům, podnikatelské sféře, zástupcům municipalit, neziskovkám i široké veřejnosti. 
V tomhle školním roce přibyla další činnost - kariérové poradenství, kdy osmákům na ZŠ v Jeseníku, České Vsi, Vidnavě, Vápenné a Javorníku povídáme mj. o nabídce jesenických středních škol i zdejších důležitých zaměstnavatelích, debatujeme s nimi o volbě povolání i budoucnosti pracovního trhu.
V neposlední řadě jsme navázali spolupráci s Univerzitou Palackého v Olomouci, pro jejíž Občanskou univerzitu UniON v Jeseníku pořádáme různé tematické přednášky (příklady témat: mediální gramotnost, EU a ČR aj.).
A ambicí je daleko víc. Chceme propojovat zástupce zdejšího byznysu, rádi bychom pomáhali malým a středním podnikům, drobným živnostníkům, kteří nemají tolik času a prostoru zabývat se inovacemi. Hodláme pro ně organizovat workshopy a semináře, pomáhat jim s brzkou adopcí technologických novinek atp. Chtěli bychom přinést zajímavý produkt i pro zástupce měst a obcí regionu a přispět tak k jejich progresu. Začínáme podnikat kroky k nastartování technologického podhoubí, v němž pro udržení mladých lidí v regionu vidíme obrovskou příležitost. Činíme tak třeba tím, že jsme navázali spolupráci s krajskou inovační centrálou INOVACEOK, jejíž jsme prodlouženou rukou na Jesenicku. 
Všechny aktivity, které realizujeme, mají za úkol dělat Jesenicko lepším místem pro život. 

Níže několik čísel, kterými dokládáme, že platforma positivJE už si na Jesenicku vybudovala určitou pozici, základnu fanoušků, čtenářů i návštěvníků akcí.

4.100+ fanoušků na Facebooku máme
3.100+ je náš průměrný denní dosah na Facebooku 
133.500 uživatelů Facebooku oslovíme každý měsíc
16.600 přečtení mají každý měsíc naše příspěvky na Facebooku 
10.900 unikátních návštěvníků měsíčně má náš web

700+ fanoušků na Instagramu máme
900+ SŠ studentů navštívilo přednášky positivJE MOTIVATOR
1.600 diváků shlédlo na Youtube záznamy přednášek positivJE MOTIVATOR
106 osobností Jesenicka jsme už na positivJE představili 
53 živnostníků, malých podniků a firem jsme už na positivJE představili
160+ příspěvků ze života měst a obcí jsme už na positivJE zveřejnili


Abychom s platformou positivJE na tom všem + na dalších nápadech mohli pracovat, musíme si zajistit financování. Roční náklady činí asi 900.000 korun, které musíme zajistit od třetích stran - partnerů a podporovatelů, neboť většina námi poskytovaných služeb je uživatelům poskytována zcela zdarma.
Proto jsme i pro obce, podle našeho mínění naše přirozené partnery, připravili několik formátů spolupráce, ale v zásadě umíme reagovat i na vaše individuální představy. Po debatách s některými ze zástupců obcí, které hledáte způsob, jak positivJE podpořit, se zdá, že by pro vás bylo optimální podpořit nás formou daru. Darovací smlouva je pochopitelně  možnost, s níž umíme pracovat. Ačkoli to u daru není zvykem, my bychom vám rádi i tak nabídli relevantní protiplnění. Pokud tedy přemýšlíte o podpoře platformy positivJE, za což vám předem děkujeme, nabízíme vám dvě možnosti, jak s námi můžete spolupracovat.

CHCEME SPOLUPRACOVAT S positivJE

Kamil KAVKA, Kalvodova 1405/3, 790 01 JESENÍK, IČ: 699 98 833 (nejsem plátce DPH). 

Made in Jesenicko © 2024 positivJE. Všechna práva vyhrazena.