Značka Albert Michler z Bukové dnes vyrábí uznávané rumy a giny

17.08.2021

Mnoho velikých úspěchů Jesenicka pochází z období Sudet, přicházíme s jedním, který je sice dnešní, ale hrdě se hlásí k odkazu Rakousko-uherské monarchie, kdy v Bukové u Bernartic působil úspěšný podnikatel Albert Michler. Ten tu roku 1863 založil manufakturu na výrobu likérů a lihovin, které pak s velkým úspěchem dodával císařskému dvoru i námořnictvu. Proslulé byly jeho rumy a léčivý bylinný likér Bukovská.

Odsun Němců a nástup komunistů znamenal konec rodinného podniku. Až o mnoho let později jej oprašují nadšenci chovající k podnikatelskému příběhu značky Albert Michler velikou úctu. Rumy a giny s označením A. Michler Distillery 1863 jsou aktuálně vyráběny ve Velké Británii, ovšem stále s obrovským respektem vůči otci zakladateli. Jedna z budov bukovské palírny se už dočkala zdařilé rekonstrukce, v níž chtějí majitelé ještě více pracovat s odkazem prominentního podnikatele z Bukové.

Pro tuhle chvíli rumy A. Michler bojují v rumové konkurenci, sbírají ceny na soutěžích, dělají radost znalcům..., ostatně i vy si je můžete koupit, v nabídce je má jesenický velkosklad Astur & Qanto, najdete je na většině e-shopů s prémiovými alkoholy.

Rum Old Bert údajně nese jméno po samotném Michlerovi, velmi zdařilá je kolekce singl rumů, ale nás nejvíce svým designem zaujala lahev Austrian Empire Navy Rum. Portfolio doplňují Albert Michler Gin a Absinthium Bohemicum.

Foto (zdroj): Albert Michler Distillery Int. Ltd

Made in Jesenicko © 2024 positivJE. Všechna práva vyhrazena.