Zlatohorsko, kraj pokladů a jeho rýžování zlata vyhlášeno nejlepší turistickou atrakcí roku 2022

17.09.2022

Na sklonku letní sezóny tak nějak správný čas na lehkou bilanci turistického průmyslu. Než Jeseníky pokryje bílá peřina, vyhlásil Olomoucký kraj ceny za přínos cestovnímu ruchu a Jesenicko při vyhlašování rozhodně nestálo mimo kužely světel, na pódium si došlo čtyřikrát.

V kategorii 'Novinka cestovního ruchu' jsme se radovali ze třetího místa šumperských Yescyklo, protože Yescyklo mají původ tady u nás. Vyhrálo to Muzeum harmonik v Litovli. Mezi 'Technickými památkami' bodovaly Dlouhé stráně, to není překvapení. Souboj rozhleden vyhrála Nadhledna Háječek.
A pak už pozor, v kategorii 'Kouzelné svatební místo' šli pro ocenění dva místní borci. Cenný bronz do Horní Lipové odvezl majitel Penzionu Kovárna Josef Sekula. K ocenění samozřejmě přispěl i fotogenický sál Magacína, kde se konají ty nejkrásnější svatby. Vlastně - podobně krásné chvíle prožívají svatebčané v Tančírně Račí údolí. Starosta Bernartic Aleš Chromík si v Olomouci přebral pomyslné stříbro. Oba jeseničtí patrioti pak zatleskali vítězovi - Náš mlýn z Ochozu u Konice.

Když se šlo na kategorii 'Netradiční zážitek', tak tradičně nechyběl zástupce okresu Jeseník. Tramtadadá, rovnou nejcennější kov - zlato, převzal ředitel Zlatohorsko, kraj pokladů Jirka Juráš. Už vám tedy může být jasné, že tím nej netradičním zážitkem Olomouckého kraje pro rok 2022 je rýžování zlata ve Zlatorudném skanzenu.

Velký potlesk pro Zlaté Hory ještě jednou, jejich rýžování se totiž stalo i absolutním vítězem, a to už je jakési vyznamenání! Gratulujeme a děkujeme za skvělou reprezentaci 719 kilometrů čtverečných Česka.

Nakonec řekneme to samé, co skoro vždycky, cestovní ruch je důležitým zdrojem příjmů regionu, měli bychom se snažit jeho kvalitu neustále posouvat nahoru, konkurenti (zbytek ČR) nespí ;-)

Foto (zdroj): Olomoucký kraj

Made in Jesenicko © 2024 positivJE. Všechna práva vyhrazena.