Zlaté Hory byly oceněny za komunikaci se svými občany

07.10.2022

Zajímavé, jak se někdy umí rozcházet pohled radnice a veřejnosti na stejný problém. To je holt úděl informačního hendikepu obyčejných lidí nestudujících materiály zastupitelstva, případě je to vina komunikačních šumů mezi 'vysílačem' vedením obce a 'přijímačem' občanem obce.

I z těchto důvodů se obce snaží dostat potřebné informace ke svým občanům za využití různých médií - tištěných, digitálních, hlasových, obrazových... A tohle je pro změnu zase důvod, proč se konají všemožné soutěže hledající nejzajímavější web, nejkrásnější zpravodaj, nejbarevnější nástěnku a tak dále. Je to fajn. Taková obec může něco vyhrát, ale mnohem spíš se může inspirovat od těch nejlepších. Třeba od Zlatých Hor.

Zlaté Hory se přihlásily do soutěže 'Radniční listy roku 2022'. Tu zaštíťuje Ministerstvo pro místní rozvoj, kterému stejně jako pořádajícímu Kvalikomu záleží na kultivaci komunikace veřejných institucí s občany. Za tímhle účelem jsou vyhlašovány dvě kategorie - Radniční listy pro tištěné noviny a zpravodaje a Zlatý lajk pro obce používající online média.

Zlaté Hory mají pořad ještě zánovní web, jenže marná sláva, část obyvatel se o dění v obci nezajímá ani na něm, ani na městském Facebooku. Právě pro ně je vydáván zpravodaj Zlatohorsko. Porotě se líbil, a tak si za něj Zlaté Hory odnesly 1. místo v okresním kole a 2. místo v krajském kole.

To je odměna pro ty, co se tvorbou obsahu zpravodaje zabývají a je to povzbudivá zpráva pro ty Zlatohoráky, kteří před digitálem upřednostňují papír.

Tak celé redakci přejeme, ať jí nikdy nevyschne pramen dobrých zpráv, stejně jako si to přejeme pro positivJE.

Foto (zdroj): Zlaté Hory

Made in Jesenicko © 2024 positivJE. Všechna práva vyhrazena.