Zkrotí motorkáře na Sedle měření rychlosti?

03.08.2021

Nemáme nic proti motorkám, jen se někdy necítíme úplně bezpečně, když kolem nás lítají v serpentinách Červenohorského sedla. To si motorkáři oblíbili kvůli kvalitnímu asfaltu a 16 kilometrů dlouhému členitému profilu s asi 19 zatáčkami, které prolítnou v úseku Kouty nad Desnou - Červenohorské sedlo - Filipovice.

Policisté se snaží, ale co udělá řidič před policejním vozem? No sundá nohu/ruku z plynu ;-) Takže efekt bezpečnostních akcí je tak nějak bezzubý, Sedlo v letních dnech připomíná závodní okruh. S velkou pravděpodobností se zde od příštího roku objeví měření rychlosti, o což se snaží samosprávy dotčených obcí (asi nejvíce starostka Loučné nad Desnou Petra Harazímová), které jednají se zástupci Policie ČR a Ředitelství silnic a dálnic. Cílem je instalace úsekového měření mezi Kouty a Sedlem, aby došlo ke zklidnění dopravy a zvýšení bezpečnosti všech účastníků provozu, včetně oněch motorkářů. Ostatně motorkáři už vlastníka cesty přiměli k umístění bezpečnostních prvků, jako třeba zdvojení svodidel v několika serpentinách.

Nevíme, ale nás napadá, že jestli se bude měřit jenom na šumperské straně, zvýší se počty "závodních motocyklistů" na jesenické straně, tak snad aby Bělá a Jeseník něco nezaspali.

Hrozně moc by nás zajímal názor samotných motorkářů, tak jestli to někdo čtete, pojďte nám dát svůj pohled na věc. A pište klidně i cyklisti, i houbaři, i dopraváci... :-)

Foto (zdroj): Unsplash

Made in Jesenicko © 2024 positivJE. Všechna práva vyhrazena.